Battle.net'te sürekli bağlantı kesiliyor ve Call of Duty oyunları oynanmıyor

Makaleler
25
Battle.net ve Call of Duty oyunlarında çözülemeyen bir sıkıntım var. Şu anlık sadece Battle.net ve Online bağlantı isteyen güncel CoD oyunlarında denk geldim sıklıkla.

Battle.net Launcher'ı kullanırken sık sık belli bir saniye sonra uygulama sürekli reconnect atmaya çalışıyor bu şekilde:

Ekran görüntüsü 2024-05-20 033040.png

2. ise hangi CoD oyununu oynadığım fark etmiyor, aşağıdaki fotoğraflarda Cold War oyununda gösterdim. Oyun bir süre sonra kafasına göre oyundan atıyor, ister bir anda ister birkaç dakika sonra fark etmiyor. Yukarıda Battle.net'te yaşadığım sorunla bir bağlantısı var muhtemelen. Oyunda 2 tür hata aldım, ikisini de paylaşacağım.

İlk hata:

Ekran Görüntüsü (24).png

2. hata:

Ekran Görüntüsü (25).png

Denediğim yöntemler:
Wi-Fi adaptörü kullandığım için adaptörün sürücüsünü güncelleme
Modemi kapatıp açma
Modemi komple sıfırlayıp tekrardan kurma
Bilgisayara format atma
Windows güvenlik duvarından Battle.net ve CoD oyunlarına izin verme

Bu sorunu ya mobil internetim ile çözebiliyorum ya da PC'ye VPN kurup bağlanırsam ev internetiyle de çözülmüş oluyor. VPN'i sürekli kullanma imkanım olmadığı için kalıcı çözüm olmuyor. İnternetten kaynaklı bir sıkıntı olduğu kesin ama modemden bununla alakalı bir ayar mı var bilemiyorum. Normal ev internetiyle de bazen çözülmüş oluyor, kendi kendine bıraktığım zaman bir dönem sorunsuzca problem olmadan oynatıyor sonra tekrar aynı sıkıntıyı yapmaya başlıyor. D-Smart VDSL internet kullanıyorum. Yardımınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
@Emir M. İnternetinizi tarifeli bağlantı olarak ayarlayabilirsiniz. Bağlandığınız internetin detaylı Windows ayarlarında karşınıza çıkar.

Telefonda olduğumdan detaylı anlatamıyorum.

Onun haricinde en temel sebebi bence kablosuz bağlanmanız. Yine de soralım, kablolu bağlantı ile farkı gözlemlemiş miydiniz?

Konuda bunun hakkında bir şey dememişsiniz.

Onun haricinde en temel sebebi bence kablosuz bağlanmanız. Yine de soralım, kablolu bağlantı ile farkı gözlemlemiş miydiniz?

Konuda bunun hakkında bir şey dememişsiniz.

Modem uzakta olduğu için kablo ile bağlamam mümkün değil, bilgisayarı modemin yanına taşıyıp deneme yapabilirim.

Modeminize 5GHz üzerinden mi bağlanıyorsunuz? 5GHz üzerinden bağlanıyorsanız Kanal Araması modu Otomatik DFS modunda mı?

Kanal ve Kanal Genişliğini Otomatik'ten çıkarıp sabit bir değer verip denediniz mi hiç?

DFS her modemde olmayabiliyor. Dinamik Frekans ayarı yapıyor burada 1-10dk arası tarama yaprken Wi-Fi'dan atıyor. 2.4GHz varsa ona geçiriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanal ve Kanal Genişliğini Otomatik'ten çıkarıp sabit bir değer verip denediniz mi hiç?

DFS her modemde olmayabiliyor. Dinamik Frekans ayarı yapıyor burada 1-10dk arası tarama yaprken Wi-Fi'dan atıyor. 2.4GHz varsa ona geçiriyor.

Farklı farklı kanalları denemiştim ama sonuç değişmedi. Kanal genişliğini ellemedim. Değer öneriniz varsa deneyeyim tekrar.

Kanal genişliği çok etkilemez ama yine denemekten zarar gelmez 40MHz sabit seçip bir deneyebilirsiniz.

2.4GHz ile 5GHz tek isimle mi çalışıyor ayrı ayrı mı? Tek isimse ikisi arasında geçiş mi yapıyor mu diye bir düşündüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşe yaramadı.
Ayrı ayrı gözüküyor.
Anladım. Durum belki de ISS ile alakalı olabilir. Bu noktada bunu anlamanın en kolay yolu zahmetli bir iş olur ama kablolu bağlantı ile denemek gerekiyor.

Anladım. Durum belki de ISS ile alakalı olabilir. Bu noktada bunu anlamanın en kolay yolu zahmetli bir iş olur ama kablolu bağlantı ile denemek gerekiyor.

En kısa sürede kablolu deneyeceğim ama sorunun bazen kendi kendine çözülmesi garip geliyor. Acaba IP falan mı bloklanıyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı