Battlefield 1 hala oynanıyor mu?

Hoaxer

Kilopat
Makaleler
3
Öncelikle herkese selamlar. Baştan belirteyim bu bir soru değil internette araştırırken bu şekilde yazılacağını düşündüğüm için konuyu böyle açtım.

Ben oyunu almadan önce bayağı araştırıyordum boşa almayayım diye. Doğru düzgün bir cevap bulamadım kimisi diyor hala oynanıyor kimisi oyun öldü tüm serverler boş diyordu. Cevap vereyim hala oynanıyor. Ben gece giremedim o yüzden gece oyuncu sayısını bilmiyorum ama gündüzleri her türlü dolu oyun var. Tek sorun her oyun modu oynanmıyor büyük çoğunluğu fetih kalanları da operasyonlar. Muhtemelen oyuncu sayısının artmasının bir nedeni de oyunun Steam'e gelmesi.

Özetlemek gerekirse eğer sadece fetih ve operasyon oynamayı kabul ediyorsanız alın. Ben geceleri oynayacağım gündüz işim var diyorsanız onu bilemeyeceğim. Dediğim gibi gece oynama fırsatım olmadı.

Yaklaşık 2 hafta önce bitirdim, hala güzel bir oyun ancak ana hikayesi çok kısa. DLC'leri de alınırsa oynanış süresi uzatılabilir.

Multi kısmında da serverları şu an bile boş değil, 4 senelik bir oyuna göre serverların doluluk oranı iyi.

Battlefield 6 Teaser'ında bile şimdiki jenerasyon olarak Battlefield 1'i göstermişler, 5'i saymadan :). DICE bile oyununun berbat olduğunu anlamış.
En çok oynanma sırası herhalde şöyledir: BF4>BF3 ? BF1 > BF Hardline

Öncelikle herkese selamlar. Baştan belirteyim bu bir soru değil internette araştırırken bu şekilde yazılacağını düşündüğüm için konuyu böyle açtım.

Ben oyunu almadan önce bayağı araştırıyordum boşa almayayım diye. Doğru düzgün bir cevap bulamadım kimisi diyor hala oynanıyor kimisi oyun öldü tüm serverler boş diyordu. Cevap vereyim hala oynanıyor. Ben gece giremedim o yüzden gece oyuncu sayısını bilmiyorum ama gündüzleri her türlü dolu oyun var. Tek sorun her oyun modu oynanmıyor büyük çoğunluğu fetih kalanları da operasyonlar. Muhtemelen oyuncu sayısının artmasının bir nedeni de oyunun Steam'e gelmesi.

Özetlemek gerekirse eğer sadece fetih ve operasyon oynamayı kabul ediyorsanız alın. Ben geceleri oynayacağım gündüz işim var diyorsanız onu bilemeyeceğim. Dediğim gibi gece oynama fırsatım olmadı.
Origin üzerinden oynuyordum hikaye kısa ama grafikler efsaneydi. Her gün çevrim içi maçlara girerdim ama hesabım kapatılana kadardı her şey. :(

PC için konuşayım. Filtrelemeyi güzel yaparsanız dolu sunucular az değil. Boş diyenler sanırım hızlı eşleşme yoluyla girmeye çalışıyor.

Ama Battlefield oyunlarında sevmediğim bir şey var. Çok güzel oyun modları olmasına rağmen oyunlar çıktıktan bir süre sonra sadece CQ oynanıyor. Diğer modları oynayan sunucu bulmak hayli zor oluyor.

Geri
Yukarı