Çözüldü Battlefield 1 hata vermeden oyundan atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emre Sakinmaz

Kilopat
  • R5 1400
  • MSI PRO-VDH B350M
  • Asus GTX 1050Ti
  • Predator 3000MHz CL15 RAM
  • Cooler Master 600W PSU
  • LG FLATRON E1941 1366x768 monitör

Battlefield 1'i yeni aldım single ya da MP hiçbir hata vermeden oyundan atıyor. Oyunu repair yaptım sorun çözülmedi. Ayarları düşürdüm yine olmadı. Acaba ayarlarda monitör 720P olduğu için farklı bir ayar mı yapmak gerekiyor? @Recep Baltaş Yardımcı olur musun abi? Her forumda konu açtım hala cevabını bulamadım.

Çözüm
Ben en son 1803 sürümü ile birçok dizüstü bilgisayarda saatlerce BF1 oynadım ve en ufak bir çökme yaşamadım. Oyun dosyalarınız da bozuk olabilir. Origin içinden repair deyin. Son güncellemeler ile çok bir sorun kalmadı.

Sorun genellikle Ryzen işlemcisi olanlarda oluyor. Sorunu güncelleştirmeleri kaldırarak çözdüm. Güncelleştirmeleri tekrar yapınca ise oyundan atıyor.
Masaüstüne mi atıyor? Demek istediğim sunucudan mı yoksa oyun kapanıyor mu?

Oyun kapanıyor yeniden girmek zorunda kalıyorum.

Origin Beta'ya katıl ve öyle dene. Olmazsa rapor paylaş: Process Monitor ile Hata Raporu Oluşturma

Origin'i silip Origin Beta'yı mı yüklemeliyim?

Origin Beta'yı yükledim ve oyuna girmeye çalışırken oyun açılmıyor sadece %5 den %100' kadar doluyor ve oyun açılmıyor. Process Monitor ile hata raporu oluşturdum başka birisinin tavsiyesiyle ama hata raporu oluşmuyor.

@Recep Baltaş Origin'i silip tekrar yüklerken Origin Beta tikini seçtim ve oyuna yine girdim 2 el hızlı maç oynadım oyun içinde değil oyun bitince biraz mause kendi kendine kasarak hareket etti ve yine attı. Process Monitor'de hata raporu oluşmuyor tekrar denedim.

@Mr.Acar Abi sorunun çözümünü biliyorsan bağlanarak veya yazarak yardımcı olur musun?

Çözüm: Windows 10 1803 güncellemesini yaptıktan sonra böyle bir sorun kalmadı.

WİN10 1803 güncellemesini yaptıktan sonra 2 gün dolu dolu oynadım oyunu hiç atmadı ama bu sıralar oynarken hata vermeden atmaya başladı. Çözümü yoksa oyunu yedekleyip bilgisayara format atarak ardından Windows 7 yapsam olur mu? Windows 10'da karşılaşabileceğim her hata ile karşılaştım.

Ryzen 1600 GTX 1060 ve 3000 Mhz G.Skill bellekler var. Aynı sorun yaklaşık 10 gündür falan bende de var. Galiba Windows'un son güncellemesinde Ryzen ile ilgili bir problem oluşturdu. @Recep Baltaş
Gençler sorunun kaynağını buldum. Sorun DX11 den kaynaklanıyor. Galiba Windows DX12 kullanımını artırmak ve geliştirmek için DX güncellemesi yaptı ve bu durum bazı ryzen sistemlerde hatalara sebep oluyor. DX12 modunda oynarsanız sorun çözülüyor.

Son windows güncellemesine kadar benimki de öyleydi ama şu anda fps artışı gözlemledim GTX 1060 kullanıyorum ben üstelik 3GB versiyonu. Ama halen oyundan atma devam ediyor sadece süresi uzadı biraz.
Oyunu nereden satın aldınız? Tiriniti üzerinden mi ?
Bugün gelen baattlefield 1 güncellemesi ile sorun çözülmüş bulunmaktadır.

Sorun windows 10 güncellemesinden. Windows 10 son yaptığın güncellemeyi kaldıracaksın veya güncelleyeceksin. Güncellemeden sonra atarsa ara > windows update > güncelleştirme geçmişini görüntüle>güncelleştirmeleri kaldır>ve en son yapılan güncelleştirmeyi tamamen kaldırın eğer kaldırdıktan sonra da atmaya devam ederse diğer son güncelleştirmeleride kaldırın düzelecektir. Sorun tamamen windows 10 kaynaklı. Sonra bir daha windows 10 güncelleştirmesi yapmayın. Güncelleştirme kapatın internette Güncelleştirme kapatma ile konular var. Tek sorun win10 güncelleştirmesi kaldıracaksınız veya güncelleyeceksiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı