Battlefield 1, i5 6500 sistem FPS düşüş sorunu

Rushit

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,
Uzun süredir Battlefield 1 Multiplayer oynuyorum. Sistemin i5 6500, GTX 1060 3 GB, 8 GB DDR4 RAM ve SSD. Ultra ayarlarda FPS düşüşleri yaşıyordum. Low ayarlarda da FPS düşüşleri devam ediyordu. Herhalde VRAM yetersiz diyordum ama bir baktım ki işlemci %100'de çalışıyor. Sonradan sorunun bu olduğunu fark ettim. Sizce bu durumu nasıl düzeltebilirim? Ayarlardan baktığım zaman başka CPU tüketen yok gibi duruyor. Yani 0.x gibi tüketimler mevcut. Teşekkürler.

fps drop sorunu emin ol herkeste var.1080 ekran kartı kullanan kişiler bile yaşıyor. bf1 forumundada bakabilirsin. oyun optimizasyonu cok sorunlu bi türlü dice bu işi beceremıyor. bendede i7 6700k gtx1060 6gb var ama bende fps drop yaşıyorum.bugun gelen patchle biraz düzelmiş gibi gozukuyor ama genede sorun hala mevcut

Bende i5 7600 vardı kardeşim onda bile %100 de çalışıyordu seninki gayet normal. Sana sadece vsync i açmanı öneririm ben yapınca işlemci kullanımı düşüyordu biraz olsun rahatlıyordu.
Ama vsync den dolayı da çok az fps drop olabilir

fps drop sorunu emin ol herkeste var.1080 ekran kartı kullanan kişiler bile yaşıyor. bf1 forumundada bakabilirsin. oyun optimizasyonu cok sorunlu bi türlü dice bu işi beceremıyor. bendede i7 6700k gtx1060 6gb var ama bende fps drop yaşıyorum.bugun gelen patchle biraz düzelmiş gibi gozukuyor ama genede sorun hala mevcut
Bendede i5 7300hq 2gb gtx 1050 var bendede anlik gpu dususu oluyo ve fps birden dusuyo bunun nedeni nedir

Bendede i5 7300hq 2gb gtx 1050 var bendede anlik gpu dususu oluyo ve fps birden dusuyo bunun nedeni nedir
Kardeşim arkadaşın söylediği gibi ryzen 1800x 1080 ekran kartı bilmem o kadar yüksek performanslı bilgisayarlarda bile oluyor oyun yüksek grafik ile oynamaya çok müsait değil
Mesela bende r5 1600+ Gtx1060 var ama 8 gb ram yetmiyor. Ben şöyle bir çözüm buldum grafik ayarlarını otomatik yaptım çok güzel oldu önceden ottan çöpten düşman görünmüyordu şimdi çok daha güzel oldu.
4-5 maç sonra ram belleğim iyice doluyor o zaman da ekran kare sınırlamasını ekranın yenileme hızına eşitleyip açıyorum görüntü yırtılması oluyor ama oynamaya engel değil ve fps drop olmuyor. Vsync i açmanı pek tavsiye etmem nadir de olsa fps drop yapıyor i.

Kardeşim arkadaşın söylediği gibi ryzen 1800x 1080 ekran kartı bilmem o kadar yüksek performanslı bilgisayarlarda bile oluyor oyun yüksek grafik ile oynamaya çok müsait değil
Mesela bende r5 1600+ Gtx1060 var ama 8 gb ram yetmiyor. Ben şöyle bir çözüm buldum grafik ayarlarını otomatik yaptım çok güzel oldu önceden ottan çöpten düşman görünmüyordu şimdi çok daha güzel oldu.
4-5 maç sonra ram belleğim iyice doluyor o zaman da ekran kare sınırlamasını ekranın yenileme hızına eşitleyip açıyorum görüntü yırtılması oluyor ama oynamaya engel değil ve fps drop olmuyor. Vsync i açmanı pek tavsiye etmem nadir de olsa fps drop yapıyor i.
Tesekkurler peki o dediniz islemi nasil yapcam biraz acarmisiniz

Resimlerdeki adımı uygula. Eğer 8 çekirdekli bir işlemciniz varsa 4'ünü aktif edin. Eğer ki benim gibi 4 çekirdekli bir işlemciniz varsa 2'sini aktif edin böylece sorun çözülmüş olacak.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (40).png
    Ekran Görüntüsü (40).png
    88 KB · Görüntüleme: 236
  • Ekran Görüntüsü (41).png
    Ekran Görüntüsü (41).png
    86,9 KB · Görüntüleme: 324
  • Ekran Görüntüsü (42).png
    Ekran Görüntüsü (42).png
    85,3 KB · Görüntüleme: 222
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı