GTX 970 i5-6500 Battlefield 1 düşük FPS sorunu

MuzluCilek

Hectopat
Battlefield 1 adlı oyunda aldığım FPS'in çok düşük olduğunu düşünüyorum. Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var. Sorun neyden kaynaklı anlayamıyorum. Daha düşük sistemde aynı ayarlarla oynayan arkadaşlarım 60 FPS'in altını görmüyor.
Sistem:
MSI GTX 970 4GB
8GB RAM
i5 6500 işlemci
B150 Gaming M3 anakart

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun niçin DirectX 12'de çalışmıyor?
Onu da denedim fakat çok fark olmadı hatta daha düşük FPS aldım sanırım. İsterseniz DirectX 12'de açıp tekrar değerleri atabilirim.
Yardım edebilecek kimse yok mu ? :(
Oyun niçin DirectX 12'de çalışmıyor?
Sanırım bakmayı unuttunuz, müsait olduğunuz zaman cevap yazabilir misiniz?

Son düzenleme:
Battlefield 1 adlı oyunda aldığım FPS'in çok düşük olduğunu düşünüyorum. Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var. Sorun neyden kaynaklı anlayamıyorum. Daha düşük sistemde aynı ayarlarla oynayan arkadaşlarım 60 FPS'in altını görmüyor.
Sistem:
MSI GTX 970 4GB
8GB RAM
i5 6500 işlemci
B150 Gaming M3 anakart

Eki Görüntüle 325670

Merhabalar konuyu hortlatıyor gibi olacağım da, acaba sorunu çözebildiniz mi? Bende de aynı sistem var ve GPU kullanımı hiç bir zaman %99 olmuyordu.

Merhabalar konuyu hortlatıyor gibi olacağım da, acaba sorunu çözebildiniz mi? Bende de aynı sistem var ve GPU kullanımı hiç bir zaman %99 olmuyordu.
BF1’de orta grafik ayarlarinda GPU kullanimi %60 ile 95 arasinda surekli degisiyordu imzamdaki sistemde. Mevcut RAM’in aynisindan aldim Dual Channel yaptim. GPU kullanimi %90’in altina hiç düsmedi.

BF1’de orta grafik ayarlarinda GPU kullanimi %60 ile 95 arasinda surekli degisiyordu imzamdaki sistemde. Mevcut RAM’in aynisindan aldim Dual Channel yaptim. GPU kullanimi %90’in altina hiç düsmedi.

Bende daha yeni RAM 8 gb ram daha ekledim ve dual channel yaptım ancak çok bir değişim gözlemlemedim. Özellikle CPU %100 kullanımda ve ekran kartı %50 70 arası gidiyor sürekli. Bende RAM takviyesi çok bir işe yaramadı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı