Battlefield 1 için Türkçe yama önerisi

Ekremcik

Hectopat
Merhaba dostlarım öncelikle forumdaki 4. yılımı hepinizle birlikte kutlarım. Bir fikir ve çözüm edinmek için yeni bir konu açıyorum. Yakın zamanda EA Play'dan abonelik aldım ve Battlefield 1 indirdim büyük bir hevesle tabii ki. Oyunun videolarını izlerken camping modunu falan Türkçe anlatıyor Türkçe alt yazı geçiyordu ama ne yaptıysam EA Play üzerinden oynarken böyle bir seçenek yok Steam'den oynayan arkadaşlarım ise bu oyundan Türkçe faydalanıyorlar ne yapmam lazım yama mı geçmem lazım ya da EA Play orijinalinde mevcut mu? Teşekkür ederim hepinize.

Merhaba dostlarım öncelikle forumdaki 4. yılımı hepinizle birlikte kutlarım. Bir fikir ve çözüm edinmek için yeni bir konu açıyorum. Yakın zamanda EA Play'dan abonelik aldım ve Battlefield 1 indirdim büyük bir hevesle tabii ki. Oyunun videolarını izlerken camping modunu falan Türkçe anlatıyor Türkçe alt yazı geçiyordu ama ne yaptıysam EA Play üzerinden oynarken böyle bir seçenek yok Steam'den oynayan arkadaşlarım ise bu oyundan Türkçe faydalanıyorlar ne yapmam lazım yama mı geçmem lazım ya da EA Play orijinalinde mevcut mu? Teşekkür ederim hepinize.

Oyunu indirirken dil şeçiyorsunuz.

Ea Play'de o sıkıntı var. Sanırım bi dosyayı silince Türkçe oluyordu fakat o zaman da her oyun başlangıcında bi uyarı veriyordu. Sadece hikaye modu için yapılabilir.

Ekran görüntüsü 2023-10-23 211710.png

bu yol doğru mu bunları yedekleyip mi sileyim ya da

TR ile başlayanlar hariç geri kalanını silebilirsiniz. Sıkıntı olursa repair edilebiliyor olması lazım oyunun.

Dostlar az önce kendi başıma çözdüm herkese teşekkür ederim kesin bir yöntem paylaşayım bayağı da heyecanlandım.
  • Win+r ile çalıştırı açın ve "Regedit" komutunu çalıştırın.
  • İzlenecek dizin "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\EA Games\Battlefield 1"
  • Burada "locale" bölümüne çift tıklayın ve kutucuğu "tr_TR" olarak değiştirin.
Oyun Türkçe başlıyor fakat bunu EA Play için yazdım diğer platformlarda değişiklik gösterir mi bilemem. Herkese teşekkür ederim.
Battlefield 1 Screenshot 2023.10.23 - 21.38.44.23.png

Geri
Yukarı