Çözüldü Battlefield 1 korsan oyun kayıt dosyasını silme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

348103

Hectopat
Dün Battlefield 1 korsan indirmiştim biraz Single takılmak için ama sonrasında oyunu beğendim ve satın aldım. Sonrasında oyuna girdiğimde biraz hikaye modu oynamak istedim, hikaye modu penceresine tıkladığım anda eski oyunumun Save dosyasını gördüm ve ben o dosyayı silmek istiyorum. Her yere baktım aklınıza gelebilecek her yere. Neresi varsa belgeler, klasörler, dosya konumları, user bölümü ama ne varsa silsem de asla ama asla kayıt dosyası gitmedi.

Çözüm
İlk olarak şuradan Battlefield 1'e sağ tıkladıktan sonra Game Properties'e basınız.

Origin.png

Daha sonra şuradan kırmızı işaretli yeri kapatınız ve mavi işaretli yerden kaydediniz.

origin2.png

En son olarak da Belgeler içerisindeki Battlefield 1 klasörünün içerisindeki settings klasöründe olan kayıt dosyalarınızı siliniz. Oyunu bir kere açın ve daha sonra buradan tekrar kırmızı işaretli yeri açabilirsiniz isterseniz. Böylelikle ilerlemeniz buluta kaydedilir ve eski ilerlemeniz silinmiş olur.
''Belgelerim''de olan Battlefield 1 klasörünü silip oyuna girmeyi denediniz mi?

Bunlar olmazsa appdata klasörüne de bir bakın. Save dosyalarını buluta almış da olabilir.

evet oradan siliyorum ama oyuna girdiğim anda oraya aynı dosya spawnlanıyor ne kadar silsemde
Cloud'a aldığı için veya başka bir yerden (appdata mesela) oluyor muhtemelen. Steam/Origin nereden oynuyorsanız bulut sistemini kapatıp dosyaları öyle silin.

Bunlar olmazsa appdata klasörüne de bir bakın. Save dosyalarını buluta almış da olabilir.

Dediğiniz şu an deniyorum bir dakika.

"Belgelerim"de olan Battlefield 1 klasörünü silip oyuna girmeyi denediniz mi?

Evet ama oyuna giriğim anda geri spawnlanıyor dosyalar.

Baktım sildim ama yine de değişen bir şey olmadı ):
Aslında silmesem de olur ama Online'da ban yerim diye korkuyorum. Oyunu full Online oynayacağım çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Origin ayarlarına girip Application Settings > Enable cloud storage for all supported games kısmını kapatın, Steam’de Battlefield 1’e sağ tıklayıp özellikler kısmından da cloud kısmını kapatın. Daha sonra oyunun kayıt dosyaları silin ve tekrar oyunu açın. Cloud kayıt dosyalarını daha sonra tekrardan açabilirsiniz.

Origin ayarlarına girip application settings > enable Cloud Storage for all supported Games kısmını kapatın, Steam’de Battlefield 1’e sağ tıklayıp özellikler kısmından da Cloud kısmını kapatın. Daha sonra oyunun kayıt dosyaları silin ve tekrar oyunu açın. Cloud kayıt dosyalarını daha sonra tekrardan açabilirsiniz.

Efendim ben oyunu Origin'den satın aldım.
Bir de buralara nasıl girebilirm tekrar anlatır mısınız? Pek bir şey anlamadım da.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı