Battlefield 1 Türkiye'de Yasaklanır mı ?

Battlefield 1 Türkiye'de Yasaklanır mı?

• Evet

Oy: 3 7,5%
  • Hayır

Oy: 37 92,5%

• Oy verenlerin toplamı
    40
Almanya veya Rusya'da yasaklanmaması bir kıstas değil burası Türkiye, yakın zaman önce Minecraft'ın bile yasaklanması gündemdeydi. Açıkçası multiplayer sevmiyorum ve bu tür oyunların hikaye modu kısa olduğu için para vermiyorum heleki kendi ırkımla oyunda olsa bile savaşmak istemeyişim oynamayacağım anlamına geliyor ama oynayana da neden oynuyorsun demem sonuçta sadece bir oyun eğlenmenize bakın.
Yasaklanma meselesine gelirsek bence meçhul, yarın aşırı milliyetçi biri çıkar şikayet eder sonra mevzu büyürse sıkıntı çıkabilir. Oyunu almış kişiler yasaklanmasından etkilenir mi bilmiyorum, muhtemelen multiplayer oynanamaz.

MP'de en ufak bir küçümseme, yalan- yanlış bir durumla karşılaşmadım. Zaten Osmanlıya karşı değil de Osmanlı olup savaşma seçeneği var. Yani "bir oyun da olsa ben kendimle savaşmak istemiyorum" diyenler için bu gayet iyi bir seçenek.
Ancak hikayede Arapların Osmanlı'ya karşı özgürlük mücadelesi var, bu da bilindik bir olay.
Ha, faşizim tatmin olsun diye yasaklanır mı? Orası günümiz Türkiye'sinde mechul.

Herkese merhaba. Battlefield 1 almayı düşünüyorum ama Türkiye'de yasaklanacak haberleri duydum. Böyle bir ihtimal var mı?
Biz her savaş oyununda başka ülkelerin askerlerini hunharca öldürünce kimse ağlamıyor yasaklansın diye bizde de yasaklanmayabilir gerçi burası Türkiye sürprizlerle dolu ne olacağı belli olmaz belki bir adanalı çıkar :)

Ben, Türkiye'de yasaklansa bile bir anlamı olmayacağını düşünüyorum diğer ülkelerde serbest iken. O yüzden bence bu yasak filan anlamsız.

Tabi unutmadan, bu tür oyunların, filmlerin güzel bir propaganda aracı olduğu unutulmamalı... :)

Bu tarz gerici ve yandaş medya haber sitelerinin hiçbir haberine inanmanızı söylemeliyim öncelikle. Çin Türkiye'den çok farklı bir ülke. Rejim farkı var aralarında. "Çin'de yasaklandı burada da yasaklanır" tarzı cümleler de çok absürt. O oyun gerçek üzerine dayalı değil bir senaryodur. Fakat bu oyun gerçeğe dayalı olduğu için ve sonunda çıkan yazı ile tarafsızdır. Bu tarz yobaz kafalar bile oyun dünyasını etkilemeye başladı ya yazık!

Medya çok güzel haber hazırlıyor, kesin gözüyle bakmıyorum ama yasaklanacaktır. Oyunu oynamadım ama paylaşılan ss'lere baktım keşke haberi hazırlayanlar da onlara baksaydı oyunda bizim hakkımızda ne demişler görürlerdi, oyunu henüz oynamadım fiyatından dolayı.

Yıllardır geçler lol denen oyunda millete, dine, aile bireylerine sülalesine kadar sövmeyi çok rahat öğreniyor ona da el atmalarını isterdim en başta.

Güneşe tüfekle ateş edilen, Minecraft'ın yasaklandığı, Kahvaltı yapmak için balkona çıkıp kafasına füze atılan ve hayatını yitiren adam gibi olaylarımız var. Böyle çılgın bir ülkeden her şey beklenir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı