Çözüldü Battlefield 1 ve V "The game does not appear to be installed" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Ediz500

Hectopat
Daha fazla  
Steam'den Battlefield 1 ve Battlefield V aldım, oyunlar kütüphaneme eklendi ve sorunsuz bir şekilde indirdim. Oyunu başlattığımda ise Origin bana "The game Battlefield 1™ does not appear to be installed. Please install it or try relaunching the game." diye hata verdi. İnternetten araştırdım fakat çözümünü bulamadım. Daha sonra oyunu birkaç kez silip indirdim, yine de çözülmedi. Origin'i de sildim tekrar yükledim yine olmadı. Origin kütüphanesini değiştirdim, oyun dosyalarını oraya kopyaladım, yine de olmadı. Hiçbir şekilde sorunu çözemedim. Bu sorunu daha önce yaşamış olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Dosya Ekleri

• ss2.PNG
    ss2.PNG
    42,5 KB · Görüntüleme: 660
Bulunan yolda Türkçe karakter bulunuyor. Konuya daha önce de yazdığım gibi, ı, ş, ç, ğ vs gibi Türkçe karakterler olmayacak. Dosya yolunu yeniden düzenleyip Steam'den doğrulayın.

Bulunan yolda Türkçe karakter bulunuyor. Konuya daha önce de yazdığım gibi, ı, ş, ç, ğ vs gibi Türkçe karakterler olmayacak. Dosya yolunu yeniden düzenleyip Steam'den doğrulayın.
Yani program dosyarı yazan yeri dosyalari yapacağim. Ben de Battlefield 1 klasörün içinde Türkce karakter arıyordum, aksam deneyeyim. Olumlu olur inşallah.

Evet, bunu yaptığınızda Steam'deki tüm oyunlar silinmiş gibi görünecek, panik yok. Sol üstten Steam > Ayarlar > İndirmeler > Kütüphane klasörleri yerine gelip Kütüphane klasörü ekle diyerek ismini değiştirdiğiniz yeni yolu seçin.

1610985525657.png

Evet, bunu yaptığınızda Steam'deki tüm oyunlar silinmiş gibi görünecek, panik yok. Sol üstten Steam > Ayarlar > İndirmeler > Kütüphane klasörleri yerine gelip Kütüphane klasörü ekle diyerek ismini değiştirdiğiniz yeni yolu seçin.

Eki Görüntüle 842129
Hocam adını değiştirdim. Steam eski adı görüyor, yeni kütüphane ekle dediğimde zaten var diyor, oyun aynı hatayı veriyor.
Steam kaldırdım, yeniden kurdum, kütüpane ekleyemiyorum.
Sorun çözüldü. Komple yeniden kurdum PC yeniden başlattım. Allah razı olsun hocam.

Dosya Ekleri

• 5454.jpg
    5454.jpg
    251,5 KB · Görüntüleme: 300
  • dasd.jpg
    dasd.jpg
    65,4 KB · Görüntüleme: 295
Yani direkt silip oraya ekleyince çözülmesi gerekiyordu zaten hepsinin. Yeniden kurmanıza gerek yoktu. Rica ederim, iyi oyunlar.

Şöyle basit bir çözüm önereyim size.
Eğer şu anki klasörünüz böyle ise;
D:\Program Dosyaları (x86)\steamapps\common\Battlefield 1

Yeni bir şu şekilde dosya oluşturun (Türkçe karakter kullanmadan):
D:\Program Dosyalari (x86)

Daha sonra Steamapps\common içerisindeki tüm oyunlarınızı, Türkçe karakter kullanmadan oluşturduğunuz yeni klasörün içine kopyalayın.
Steam'de yüklü olan oyunları kaldırın, hiçbir oyun kalmasın.
Daha sonra kopyaladığınız, hali hazırda dosyası bulunan bir oyunu, Türkçe karakter kullanmadan oluşturduğunuz yeni klasörü seçerek yükleyin.

Daha kolay yol olabilir, henüz hiçbir şeyi denemedim, bulursam yazarım.

Şöyle basit bir çözüm önereyim size.
Eğer şu anki klasörünüz böyle ise;
D:\Program Dosyaları (x86)\steamapps\common\Battlefield 1

Yeni bir şu şekilde dosya oluşturun (Türkçe karakter kullanmadan):
D:\Program Dosyalari (x86)

Daha sonra Steamapps\common içerisindeki tüm oyunlarınızı, Türkçe karakter kullanmadan oluşturduğunuz yeni klasörün içine kopyalayın.
Steam'de yüklü olan oyunları kaldırın, hiçbir oyun kalmasın.
Daha sonra kopyaladığınız, hali hazırda dosyası bulunan bir oyunu, Türkçe karakter kullanmadan oluşturduğunuz yeni klasörü seçerek yükleyin.

Daha kolay yol olabilir, henüz hiçbir şeyi denemedim, bulursam yazarım.
Kanka bana da anlatır mısın?

Konuya yazdım nasıl çözüldüğünü. Oyunun yüklü olduğu klasörlerde hiçbir şekilde Türkçe harf bulunmamalı.

Zaten yok. G:\SteamLibrary\steamapps\common\Battlefield 1 ben göremiyorum ama yine de girmiyor oyuna.
G:\SteamLibrary\steamapps\common\Battlefield 1 ben burada Türkçe harf göremiyorum ama yine de yok, aynı sıkıntı var.

Geri
Yukarı