Battlefield 1 vs Battlefield 5

Mehmet Can

Decapat
Intel Core i3 7100 3.90 GHz kaby Lake işlemci.
AMD Radeon HD 6870 1GB GDDR5 256Bit paylaşımlı ekran kartı.
16 GB DDR4 2133MHz işlemci.
500GB SSD.
1600X900 monitör.

Arkadaşlar bu donanımlarla BF1 mi yoksa BF5'i mi daha rahat oynarım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartın 1 GB olduğu için oyun açılsa bile çok FPS alabileceğini düşünmüyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
burada Q6600 le bile aynı ekran kartında Ultra ayarlarda FXAA açık ortalama 30FPS civarı alıyor. Ve RAM'i DDR3 8 GB. Yani benim sisteme göre düşük bir sistemi var fakat adam Ultra ayarlarda bile oynuyor. Ben ayarları medium Low'a çekerim. Sorum oyunda kaç FPS alırım değil hangisini yüklersem daha fazla FPS alırım?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
burada Q6600 le bile aynı ekran kartında Ultra ayarlarda FXAA açık ortalama 30FPS civarı alıyor. Ve RAM'i DDR3 8 GB. Yani benim sisteme göre düşük bir sistemi var fakat adam Ultra ayarlarda bile oynuyor. Ben ayarları medium Low'a çekerim. Sorum oyunda kaç FPS alırım değil hangisini yüklersem daha fazla FPS alırım?

O zaman Battlefield 1'i yükle.

Battlefield 1 daha gerçekçi bir savaş ortamı sunuyor, savaşta olduğunuzu ve kocaman haritada bir hiç olduğunuzu hissedebilirsiniz. Battlefield 5 ise CoD Multiplayer modu gibi geldi. Belli büyüklükte harita var gibi. Bunlar sadece gözlemlerim, ikisinin de hikayesini bitirdim online oynamadım, videoları izledim.

Battlefield 1 daha gerçekçi bir savaş ortamı sunuyor, savaşta olduğunuzu ve kocaman haritada bir hiç olduğunuzu hissedebilirsiniz. Battlefield 5 ise CoD Multiplayer modu gibi geldi. Belli büyüklükte harita var gibi. Bunlar sadece gözlemlerim, ikisinin de hikayesini bitirdim online oynamadım, videoları izledim.
Sizce sistemim hangisinde daha rahat çalışacaktır?

Battlefield 1 daha gerçekçi bir savaş ortamı sunuyor, savaşta olduğunuzu ve kocaman haritada bir hiç olduğunuzu hissedebilirsiniz. Battlefield 5 ise CoD multiplayer modu gibi geldi. Belli büyüklükte harita var gibi. Bunlar sadece gözlemlerim, ikisinin de hikayesini bitirdim Online oynamadım, videoları izledim.

Arkadaşımız hangisini daha iyi açar demiş hangisi daha güzel oyun dememişki.

Pek bilgim yok ancak grafik ve optimizasyon olarak pek değişiklik olacağı sanmıyorum. Aşağı yukarı 15 FPS fark var. ( Gerçi 15 FPS az değil. 😂 )
Eğer isterseniz, sisteminiz ile alakası olmayan ancak tek sistem üzerinden iki oyunu da oynatıp FPS karşılaştırması yapan video linki atabilirim.

Ayrıca Battlefield 1, Battlefield 5'i oynayış ve eğlence olarak ezer geçer.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı