Battlefield 1 vs Battlefield 5

emre293437

Hectopat
Arkadaşlar merhaba uzun zamandır Battlefield'ın indirime girmesini bekliyordum fakat çok duyduğum Battlefield 1 ve 5'in çok iyi olması. Fakat hangisini alacağıma karar veremiyorum ikisini de oynamadım. Sadece 1'ini alacağım. Steam'de yaz indirimlerinde Battlefield 5 420 TL'den 105 TL'ye, Battlefield 1 280 TL'den 56 TL'ye düşmüş. Fiyatlar ortada hangisi daha iyi hiç bilmiyorum hangisini alayım tavsiyeleriniz neler? Yorumları okuyacağım.

Ben BF5 oynamadım ama aynı rengin grisi yani iki oyun da. BF1'de harika ambiyans var ama karambole bir ortam da var. Ayrıca hileciler de var. O yüzden BF5 diyorum.

BF1 ve BF5 yüklü sistemimde. Ne zaman arkadaşlarla BF1 oynayalım desek istediğimiz haritalarda server bulmak çok zor. BF1 serverları çok az BF5'e nazaran. Belki de bize öyle denk geliyor. Piyade oyunu için BF5 oynanır ama araç kullanıyorsanız BF1 daha iyi. BF5'te uçakları uçurmama üzerine kurulu oyun. Bu arada Youtube videolarında BF1 ve BF5 grafikleri birbirine benziyor görünse de doku, çim vs. kalite farkı var BF5'te. Hele ki 144 HZ monitörle daha rekabetçi oluyorsunuz BF5'te. BF5 oynarken 60 HZ'den 144 HZ monitöre geçmiş biri olarak arada bariz oynanış farkı var. BF1'de bu kadar hayati değildi 144 HZ monitör.
Bu doku ve kalite farkını Youtube videolarından anlayamıyorsunuz. Youtube algoritmasının kalite düşürmesi çok şey götürüyor oyundan.

Yeni konular

Geri
Yukarı