Battlefield 2042 Deneyimi

Bunun farkındayım.
Benim bahsettiğim şeyi anlamıyorsun yine de.
Uçağın bombası güçlü ve sınırsız. O zaman neden piyadenin mermisi sınırsız değil? Veya tankların mermisi neden sınırsız değil? Saçma bir ayrım olmuş. Tankların istasyonu var diyebilirsin, yine de mantıklı değil. Bir de araçların canlarının çok fazla olması da mantıklı değil. 10 tane aa mermisi isabet ediyor uçağa, hâlâ hiçbir şey olmamış gibi uçuyor.
Arcade olduğunu biliyorum da bu kadar gerçekten ve mantıktan uzak olamaz. Tanka 2 roket atıyorsun, hiçbir şey olmuyor. Maksimum 50 canı gidiyor. Sonra adam seni tekliyor.
Sırf bu yüzden oyunu açıyorum, yarım saatte sıkılıp kapatıyorum.
BF4 üzerinden vereyim örneği. 1. olarak uçakların mermisi sınırsız ama dayanıklılık olarak düşükler. BF4'de tek rpg ile bir jeti düşürebilirsin. AA mermisine karşı az çok dayanıklı olmaları da normal, yoksa her bulduğun AA ile pusup istediğin jeti kolaylıkla düşürebilirsin. Ki BF4'de eğer iyi bir AA oyuncusu varsa karşı takımda, kendi takımının jetleri havada üstünlük kazanamadığı için karşı takımın jetleri havada cirit atıyor.
Tank meselesine gelince, yine aynı mantık. Araçların piyadelere karşı bastırıcı, yer yer caydırıcı bir rol oynaması, ama oyunu da domine etmemesi gerekiyor.
Bu yüzden düşünerek oynamak şart. Eğer karşı takımdaki bir jet kendi takımının çok üstüne gelmeye başladıysa ve jetlerinin kalkışına bile izin vermiyorsa, takımındaki en az 2 manganın birleşip karşı jeti indirmesi gerekir. Bu yüzden online tarafı güçlü bir oyun Battlefield serisi. Bireysel değil, takımsal oynamak gerekiyor. Objektiflerden birini tutan bir tank varsa ''Aman ya birisi patlatır zaten ben başka yere gideyim'' dememek gerekiyor. O tanka denk gelen herkes böyle söylese o tak gelir üssünün içine girer.

BF4 üzerinden vereyim örneği. 1. olarak uçakların mermisi sınırsız ama dayanıklılık olarak düşükler. BF4'de tek rpg ile bir jeti düşürebilirsin. AA mermisine karşı az çok dayanıklı olmaları da normal, yoksa her bulduğun AA ile pusup istediğin jeti kolaylıkla düşürebilirsin. Ki BF4'de eğer iyi bir AA oyuncusu varsa karşı takımda, kendi takımının jetleri havada üstünlük kazanamadığı için karşı takımın jetleri havada cirit atıyor.
Tank meselesine gelince, yine aynı mantık. Araçların piyadelere karşı bastırıcı, yer yer caydırıcı bir rol oynaması, ama oyunu da domine etmemesi gerekiyor.
Bu yüzden düşünerek oynamak şart. Eğer karşı takımdaki bir jet kendi takımının çok üstüne gelmeye başladıysa ve jetlerinin kalkışına bile izin vermiyorsa, takımındaki en az 2 manganın birleşip karşı jeti indirmesi gerekir. Bu yüzden online tarafı güçlü bir oyun Battlefield serisi. Bireysel değil, takımsal oynamak gerekiyor. Objektiflerden birini tutan bir tank varsa ''Aman ya birisi patlatır zaten ben başka yere gideyim'' dememek gerekiyor. O tanka denk gelen herkes böyle söylese o tak gelir üssünün içine girer.
Tamam da, ben kalan 31 kişiye bunu nasıl anlatabilirim? Mesela adamlar (1-2 kişi) spawnımızın önündeki point'i ele geçiriyor. Ama bizim takım haritanın öteki ucunda spawnlanıyor. Çoğu "Şu uçak beni öldürüp duruyor, vurmaya çalışayım." diyebilecek kapasitede değil.

Onun dışında BF5'de tek bir tank gidip objektif ele geçiriyor, ben yine tek başıma savunmaya çalışıyorum. Ama nafile. Adama 3 bazuka atıyorum, çubuk bombası ve anti tank bombası atıyorum, yine ben ölüyorum.

İstediğinizi diyebilirsiniz. Araçların bu kadar güçlü olması saçma. Sonra FPS oynamaktan aciz, tank/uçak oynamak için spawnlanacağımız yeri seçtiğimiz deploy ekranında 5 dk. bekleyen çocukların K/D'leri 10+ oluyor.

Betayı oynadım ve o zamanlar beta diye pek dert etmedim ama satışa çıkınca pek çok şeyi sevemedim. EA Play sayesinde 10 saat deneyebiliyordum fakat sadece 2-3 saat deneyip bıraktım, çok şans vermeye çalıştım ama olmadı. Bir kere dediğiniz gibi haritalar çok büyük açıkçası bu en büyük hataları olmuş fakat oyunu etkilemeyen ama bende rahatsızlık veren birkaç şey daha var. İlki arayüz kesinlikle sevemedim, skor tablosunun olmayışı da çok saçma. Arayüzü kim tasarladıysa kesinlikle işini saçma sapan yapmış. Şimdi ücretsiz olduğu için COD Vanguard'ı deniyorum şimdilik sevdim gibi eğer beğenirsem bir şekilde onu alacağım.
Arayüzü tasarlayan kadın, arayüzden oldukça memnun olduğunu belirtti.

Geri
Yukarı