Battlefield V Deneyimim

BF serisi güzeldir ama sanıldığı kadar sistem gereksinimi istemez.
i3-4160 - RX570 - 4GB RAM ile BF 1'de 1080P Ultra'da 60FPS alıyordum, aralarda darboğaz nedeniyle 40-45'e düşüyordu ama hiç rahatsız etmiyordu.

R3 1200 AF - HD7850 1GB - 8GB RAM ile de BF V'de 1080P Medium ayarlarda akıcı bir 60FPS deneyimi sunuyor. VRAM dolayısıyla yine arada 45'lere düşüyor ama hiç rahatsız etmiyor.

1200 AF sistemde işlemci kullanımı %60-70'lerdeydi.

Battlefield serisinde en sevdiğim ve ilk oynadığım oyun BF 3'tür. Bu kadar kaliteli bir oyun görmedim ben. O oyunu da Xeon 5450 - GTX 1050 - 8GB DDR2 RAM ve İ3-8100 - GTX 1050 - 8GB DDR4 ile iki farklı sistemde rahatça oynayıp bitirmiştim. Hikayesi, oynanışı ve vuruş hissiyatı çok kaliteli bir oyun. Ondan sonra BF 4'ün müziklerini bayağı sevdim ama birkaç tane saçma görevleri yüzünden soğuttu biraz.

Daha sonra indirimle BF 1 alınca çok beğendim, 3 ve 4 gibi değildi hiç. Tek bir karakterden ilerlemek yerine farklı karakterle farklı savaş hikayeleri falan çok iyiydi. Biraz kısaydı tek kötü yanı bu. Bir de çölde Osmanlı'nın adamlarını öldürürken içim acımadı değil. :D

Oyunu bitirdikten sonra başkalarının aksine BF V'nin benzer bir oyun olduğunu duyunca indirim beklemeden aldım. Şimdi yavaş yavaş oynuyorum, malum, oyun hemen bitiyor. Online desen (sevenler alınmasın) zaten tüm online oyunlardan tiksiniyorum. Hiç sevmem. Yaşasın hikayeli oyunlar!

Windows'un kendi sitesinden 2004 ISO indirip PC'ye format attım. Şu an Underground'da darboğaz yaşamıyorum. GPU %99-96 arasında gidiyor. 😀

Tünel altı ağır çatışma sahnelerinde, özellikle de C spawn bölgesindeki yuvarlak bahçenin olduğu yerde problem var mı, buralara dikkat ettin mi? Çünkü bu kısımlarda sorun vardı. Gerçi dün BF V'e 10 GB boyutunda güncelleme gelecek diyorlardı, Windows sürümünün pek etki yaratacağını düşünmüyorum, bu sebeple düzelmiş olabilir. Şu an il dışındayım, yarın eve geçince sonuçları yine paylaşırım buradan, umarım bende de düzelmiştir 😊.

Tünel altı ağır çatışma sahnelerinde, özellikle de C spawn bölgesindeki yuvarlak bahçenin olduğu yerde problem var mı, buralara dikkat ettin mi? Çünkü bu kısımlarda sorun vardı. Gerçi dün BF V'e 10 GB boyutunda güncelleme gelecek diyorlardı, Windows sürümünün pek etki yaratacağını düşünmüyorum, bu sebeple düzelmiş olabilir. Şu an il dışındayım, yarın eve geçince sonuçları yine paylaşırım buradan, umarım bende de düzelmiştir 😊.
Underground bölümünü 2-3 saat uzun soluklu oynadım. GPU kullanımı eskisi gibi düşmüyor artık. 10 GB güncelleme'den sonra da sorun devam ediyordu, dediğim gibi Format attıktan sonra düzeldi, hiçbir sorun yok. Sorun olmadığı için haritayı oynama isteğim bile geldi 😍
Oyuna 3.5 GB'lık bir güncelleme geldi ve açılmıyor. Sizde de böyle mi?
@Jonathan North

Son düzenleme:
Geçenlerde de yeni gelen güncellemelerle beraber ekstra silahların; battle coinlerim yeterli olması rağmen açılmadığını fark ettim, açmaya çalıştığımda ise otomatik olarak tıpkı görseldeki gibi bir çarpı işareti çıkıyor, bilgisi olan var mı? @Hielah.

Adsız.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı