Battlefield 3 DirectX function: "GetDeviceRemocedReason" HD 6610M

WereBear

Kilopat
Daha fazla  
Önceden böyle bir konu açmıştım çözümü gelmeyince sinirlenip silmiştim oyunu. Şimdi Driver'imi buldum ve güncelledim. Uzun bir bekleyişin ardından Battlefield 3'ü indirdim. Hem de indirirken çok zorlandım hem A.K.K'yi aşmıştım hem de yükleme geri sarıyordu en azından bunları çözdüm ama asıl sorun şu oyunu tam güzel bir biçimde oynuyorum bir anda oyun donuyor eskiden hata veriyordu ekran turunculaşıyordu. Şimdi ise CTRL+ALT+DEL yapmadan turunculaşmıyor. Oyunu alta aldığımda ise bu hatayı veriyor :
Adsız.png

Bu hatanın çözümünü bilen var mı ? Şunları denedim :
1- Grafik Ayarlarını düşürdüm.
2- Çözünürlüğü düşürdüm.
3- Enable Origin İn Game'yi kapattım.
Ama hiçbiri işe yaramadı. Sistem özelliklerim zaten yazıyor işletim sistemim ise Windows 7 Home Premium 64 Bit.

NOT : Bu arada Windows 8.1'e geçin demeyin lütfen. Oyun orijinal bu arada.

Yok mu bunun çözümünü bilen biri?

Ekran kartı sürücü sürümü nedir? Sistem özellikleri...
Ekran Kartı'nın sürücü sürümününe nereden bakabilirim ? Sisteme gelicek olursak :
İntel Core i5-2450M 2.5GHz 4CPUs
AMD Radeon HD 7500/7600 Series 1702 MB
8192 MB DDR3 Ram
Windows 7 Home Premium 64 Bit

Birde ben böyle bir ekran kartı bulamadım ama böyle yazıyor. Laptop'un altındaki kodu arattım orada Redeon HD 6610 olduğu yazıyor. Ama Aygıt Yöneticisi ve dxdiag'da 7500/7600 Series Olarak gösteriyor.

Dxdiag'da Ekran bölümüne geldiğinde sürüm diye bir yer buldum şöyle yazıyor : 14.100.0.0

14.4 yükleyiniz:

AMD Mobility Radeon™ Driver259 MB14.44/25/2014Download
[TBODY] [/TBODY]
Hocam geçen de bir güncelleme indirmiştim kurarken ekran siyahlaşıyor düzeliyor kurulduktan sonra bilgisayar reset atıyor açılırken ekran çözünürlüğü düşük açılıyor sonra tam ekrana geliyordu. Bunlar normal mi ?

Ekran kartı sürücüsü yüklenirken ekran kararması normaldir.
Bir de yükledikten sonra bilgisayarı kapatıp açınca çözünürlük çok düşük oluyor sonra bilgisayar kendine gelince normale döndürüyor bu da normal değil mi ? Çünkü bir kere yaptım anlattıklarımın aynısı yaşadım aha gitti bilgisayar demiştim korkmuştum :D Neyse internetim çok yavaş 60-70kb/s ile indiriyorum şu an :(

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı