Çözüldü Battlefield 3 Premium Edition Multiplayer Kasma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Okanokiflz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben yeni olarak BF3 Premium Edition aldım ama bi sorun var ki oyun multiplayer falan girdiğimde takılma yapıyor. Bildiğimiz takılma, kasmıyor yani. Bazen taklıarak donuyor, sonra masaüstüne atıyor. BF3 harici bütün oyunlar her Full ayarda çalışırken BF3 takılıyor. Eskiden ses sorunu da vardı, onu denetim masasından çözdüm. Her oyuna girerken Öncelikli ata'yı değiştiriyorum, biraz takılmasını alıyor. Ama CPU 1 yaparsam bu sefer kasıyor.

Bilgisayarımın özellikleri:

• Ekran kartı: Hd 4850 256 bitlik
  • İşlemci:İntel pentium dual core E6700 3.20 GHZ
  • PSU:500 watt
  • RAM:2 GB (4 gb takviye yapıcam)
  • ANAKART:FOXCONN 2A8C

Birde gerekirse yeni ses kartı alabilirim anakartı aldıktan sonra. Bu arada ben yeni anakart, işlemci ve RAM ilavesi yapıcam, neler almalıyım. Bütçeyi fazla aşmadan neler alabilirim?

Bu arada elimde Windows 8 64 bit var. RAM takviyesi yaptıktan sonra format atayım mı? İyi bir sistemi mi? Oyunlarda sorun çıkarmaz yani BF3' te demi?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ultra ayarda açıyorsan oyunu, bu sistem ile kasması gayet normal. Hangi ayarlarda oynatıyorsun?

Bir de 2 GB RAM'in var, kullandığın Windows bile 2 GB kullanıyor.

Onun dışında yine İntel Pentium işlemcili sistem Battlefield 3 için uygun değil... Ayarları olabildiğince kısarak oynamalısın.

Diğer oyunları en üst grafiklerde oynuyorum demişsin, hangi oyunlar onlar?

Daha yeni indirdiğim Need for Speed Most Wanted, Mafia 2, Crysis 1, Crysis 2, Cod 5, Cod MW2, Cod Black Ops, Cod MW3, Sleeping Dogs, F1 2012, Just Cause 2, Dishonored. Yani bunlar ama sen benim sorunumu anlamamışsın. Bende BF 3 kasmıyor, bildiğimiz takılıyor. Sesler falan takılıyor arada. Belki kasarsa takılmalardan dolayı kasıyor.

Bu arada oyunu 1280x720 ve medium ayarlarda oynuyorum. 20-30 Fps arası veriyor. En düşüğe alıyorum yine o takılmalar oluyor. O diğer oyunları da 1600x900 çözünürlükte full ayarda oynuyorum. Yani benim sorum şu: Ben zaten yeni anakart ve işlemci alacağım önümüzdeki ay ama şu anda RAM takviyesi yapacağım. RAM takviyesi yapıp Windows 8'e çevirsem takılmalar gider mi veya takılma problemini nasıl çözebilirim ?

Öncelikle technopat.net forumu seçmekle en doğru tercihi yaptın, diğer forumlarda saçma sapan cevaplar veriyorlar.

Ekran kartın 2008'de çıkmış olup da 4 senedir piyasa da olan bir model, BF3 gibi ekran kartları yoran bir oyunda kasması ise gayet normal.

Ekran kartını değiştirsen işlemcin düşük kalacağı için oyunlarda yine kasma olacak. Bu nedenle işlemci, anakart, ram ve ekran kartının değişmesi lazım.

Ekran kartın da seçim yapmadan önce güç kaynağının yeterli olup olmadığına emin olmalıyız. Güç kaynağının marka ve modeli ne ?

Xıgmatek 500 Watt. Bu arada ekran kartımdan memnunum ben RAM, anakart ve işlemci değişikliği yapacağım. Yani bana göre ekran kartı bana yetiyor. Dediğim gibi BF3 kasmıyor, takılıyor. Ekran kartını daha yeni aldım. Bana yetiyor ekran kartı.

Bu arada bana bütçeyi fazla aşmadan anakart, RAM, işlemci söyler misin? Sizden de bir öneri alayım.

HD 4850 ekran kartını rahat oyun oynamak için değiştirem lazım ama sen bilirsin. Anakart, RAM ve işlemci için en fazla bütçen ne kadar ?

Yani sen orta halli bir şeyler öner ben bakarım :D

Bu arada ben o RAM'i alırsam benim şu anda kullandığım RAM ile uyum sağlar mı acaba ?

Ram'in özellikleri: DDR3, Max Bandwith de ise 667 Mhz yazıyor.

Yani ikisni birleştirebilirsem daha iyi olur 6 GB olmazsa zaten 4 GB kullanacağım. Bir de Windows 8 formatı atsam işe yarar mı RAM falan aldıktan sonra ?

Bir de RAM ile anakartın ne gibi bir uyumu olması gerekiyor ? Oldum olası şu RAM'ler aklımı hep karıştırmıştır.

Buna uygun bir şeyler de söyler misin ? Galiba şu anki anakartım her slota en fazla 2 GB RAM veriyor.

Öncelikle RAM'ler uyumsuz olur, 4 GB 1600 MHz kullanmak daha mantıklı. Windows 8'i tabi ki kurabilirsin yenilik iyidir :D

Yanlız ekran kartını değiştirmeden oyunlarda kasmadan kurtulamazsın, sonra oyunlarda yine kasıyor diye bizlere mana bulma.

MHz değerlerinin aynı olması lazım, senin RAM'in 1333 MHz de çalıştığı için uyumsuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı