Çözüldü Battlefield 4 "0xc00007b hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Canthebuttcher

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar, herkese iyi forumlar. Xbox Game Pass'ten Battlefield 4 Premium editation oyununu sorunsuz bir şekilde EA Desktop'la beraber indirip kurmama rağmen malum hata "0xc00007b" alıyorum. Tüm gün bu sorunun çözümüyle uğraştım, driver güncellemeleri, visiual Studio güncellemeleri ve Microsoft C++ VS. Process Monitor dosyasını da ekliyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
O zaman öncesinde potansiyel sorunlu DLL'leri silip gerekli kurulumları yapalım. Olmazsa tekrar bakarız raporların düşmemesi sorununa.
C:\Windows\System32\msvcp120.dll / C:\Windows\SysWOW64\msvcp120.dll
C:\Windows\System32\msvcr120.dll / C:\Windows\SysWOW64\msvcr120.dll
C:\Windows\System32\msvcp140.dll / C:\Windows\SysWOW64\msvcp140.dll
C:\Windows\System32\vcruntime140.dll / C:\Windows\SysWOW64\vcruntime140.dll
dosyalarını silin.
Denetim masasında bulunan 2013-2019 arası tüm C++ kütüphanelerini kaldırın.
Bunları kurun.
Process Monitor dosyasını ekleyememişsiniz sanırım.

Eğer buraya yüklemeye çalıştıysanız ondan dolayı olmuş olabilir. Raporu MediaFire gibi upload servislerinden birine yükleyip indirme bağlantısını paylaşın müsait olduğunzda.

Artı -1 Eksi
Process Monitor dosyasını ekleyememişsiniz sanırım.

Eğer buraya yüklemeye çalıştıysanız ondan dolayı olmuş olabilir. Raporu MediaFire gibi upload servislerinden birine yükleyip indirme bağlantısını paylaşın müsait olduğunzda.
Logfile.rar OneDrive'dan bu şekilde bir bağlantı yaptım, sorun olursa farklı bir servisten denerim. Teşekkkürler.

Hatanın ekran görüntüsünü paylaşır mısınız? Raporun doğru exe için alındığından emin olsam iyi olur. Ona göre öneride bulunacağım.

Artı -1 Eksi
Hatanın ekran görüntüsünü paylaşır mısınız? Raporun doğru exe için alındığından emin olsam iyi olur. Ona göre öneride bulunacağım.
Ekran Alıntısı.PNG

Xbox veyahut EA'den herhangi bir tepki vermediği için açılırken, ben de kurulu olduğu dosyadan açmaya çalışıyorum.

O zaman öncesinde potansiyel sorunlu DLL'leri silip gerekli kurulumları yapalım. Olmazsa tekrar bakarız raporların düşmemesi sorununa.
C:\Windows\System32\msvcp120.dll / C:\Windows\SysWOW64\msvcp120.dll
C:\Windows\System32\msvcr120.dll / C:\Windows\SysWOW64\msvcr120.dll
C:\Windows\System32\msvcp140.dll / C:\Windows\SysWOW64\msvcp140.dll
C:\Windows\System32\vcruntime140.dll / C:\Windows\SysWOW64\vcruntime140.dll
dosyalarını silin.
Bunları kurun.

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
Çözüm
C:\Windows\System32\msvcp120.dll\C:\Windows\SysWOW64\msvcp120.dll
C:\Windows\System32\msvcr120.dll\C:\Windows\SysWOW64\msvcr120.dll
C:\Windows\System32\msvcp140.dll\C:\Windows\SysWOW64\msvcp140.dll
C:\Windows\System32\vcruntime140.dll\C:\Windows\SysWOW64\vcruntime140.dll
dosyalarını silin.
Bunları kurun.
msvcp140.dll'den system 32 de 3 tane vardı, bir tanesini görev yöneticisinde bir dizi şeyi kapatarak sildim, ancak diğer ikisi görseldeki hatayı veriyor ve silinmiyor. İşlemlere kaldığım yerden devam edeyim mi, yoksa öneriniz nedir ?
Ekran Alıntısı.PNG

Yeni konular

Geri
Yukarı