Battlefield 4 için ekran kartı seçimi

:) 1800 lira da veremem ekran kartına:)

Yani 3 yıl daha ekran kartını bir daha değiştirmeyeceğim göz önünde bulundurulsa bile yine de 2 gb yeter mi diyorsunuz. yoksa 250 lira fazla verip 4 gb mı alayım gtx770'i
Bir de aklımda gigabyte markası var...İlla asus mu diyorsunuz...
MSI N770 Lightning çek geç, bende seninle aynı düşünüyordum ileride 2GB yetmez diye ve 4GB Gigabyte almayı düşünüyordum ama yaptığım araştırmalardan sonra 4GB olmasının GTX 770 üzerinde bir etkisi olmayacakmış, durumu şöyle özetliyorlar;
Tofaş'a 4 tekerlek yeterlidir, 8 takmak bir şey değiştirmeyecek. :p

Ve buna ek olarak GTX 680 sürümünü gösteriyorlar (aynı grafik yongasına sahip oldukları için) ve 4GB'ın kart için fazla olduğu söyleniyor, eğer bu okuduklarım yanlışsa ki umarım yanlıştır ama aynı şekilde mantıklı da gelmekte beni de bilgilendirirseniz windforce hâlâ aklımın bir köşesinde. :p

Yani bu aşağıdaki incelemede ve baktığım birçok alpha testinde 1080p'de 2 GB'a yakın vram kullanılıyor. Hatten bazen geçiyor. Bu sıkıntı yaratır mı ilerde diye aklıma takılıyor. Eğer öyle ise verimce 250'yi gigabyte 4 GB alıcam. Ama olmayacaksa gider msi ya da asus alırım herhalde. Lightning olabilir gerçekten de.
bf4%20vram.jpg

Testler doğru da olabilir, sonuçta BF AMD destekli bir oyun olacak.

Ancak GTX 770'in GPU'su en üst ayarda oynatmaya yetemeyecekse, boşuna 4 GB alma.

Bence 2 GB ve üzeri bellek GTX Titan, HD 7990, GTX 690 gibi kartlarda tercih edilmelidir. Zaten başka seçenek yok bu kartlarda, çünkü firma biliyor bu kartların GPU'su çok güçlü ve bu kadar RAM'i hak ediyor.

Ancak GTX 770 de üst seviye bir kart, ancak 2 GB RAM'in üstünü isteyen bir oyunu zaten GPU gücü olarak kaldıramaz.

Monitör 1080p evet.

Bir de darboğaz diye bir ibare gördüm. Ben de AMD 1090t x6 black edition var. Gtx770 ile sorun olur mu?

Bir de ben başka oyun pek oynamam. Neredeyse sadece bf3 ve 4 oynayacağım. Bu oyunlar amd temelli ise o zaman amd gpu mu tercih etmeliyim ?

mevsres

Hocam sorum sana. Özel mesaj atmaya itibarım yetmedi :) GTX 770 2gb'ta karar kıldım. Küçük bir soru kaldı kafamda. Msi Lihgtning 1150MHz GPU performansı veriyor. Neredeyse asus'tan 10 mghz fazla. Asus iyi ama aynı fiyata 100 mghz'den vazgeçmeli mi? Acep neden asus? Buna da bir cevap alırsam teşekkür edip vatan gideceğim :)

mevsres

Hocam sorum sana...Özel mesaj atmaya itibarım yetmedi :)
gtx 770 2gb'ta karar kıldım..
küçük bir soru kaldı kafamda...
Msi Lihgtning 1150MHz GPU performansı veriyor...neredeyse asus'tan 10 mghz fazla...asus iyi ama aynı fiyata 100 mghz'den vazgeçmeli mi? Acep neden asus?
buna da bir cevap alırsam teşekkür edip vatan gideceğim :)
Şahsen her zaman MSI tavsiye etmişimdir, pişman olanıda görmedim/duymadım bugüne kadar. Anakartı da hazır vatan'a stoklar gelmiş z87-g45 ya da gd65 yapabilirseniz tadından yenmez. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı