Battlefield 4 Mantle FPS Düşme Sorununu Nasıl Düzeltebilirim?

Cem005

Hectopat
Daha fazla  
Selam,

Videoda gördüğünüz gibi bu sorunu yaşıyorum. DX ile oynayınca hiç bir sorunum yok ama Mantle ile oynarsam böyle bir sorun yaşıyorum, oynanılmaz hal alıyor.

DX ile min 25 fps alırken, Mantle ile min 35 fps alıyorum ve DX ile High Medium (Karışık) ayarlarda oynarken, Mantle'a geçince ayalarımı Ultra High arası (karışık) alıyorum ve çok akıcı oynayabiliyorum, bu yüzden Mantle'ı tercih ediyorum ama neden böyle bir sorun yaşamaktayım?

Donanımım:

AMD Phenom II X4 B35 2.90GHz (Bios'dan çekirdeğini açmadan önce ki adı: AMD Athlon II X3 435 Pro 2.90GHz)
GSKİLL 4GB 1333MHz RAM
Asus R9 270 DirectCU II 2GB GDDR5 256Bit
500w Psu
760GM-P33 Anakart
120GB Corsair SSD
Pc çok eski, ekran kartı ve ssd yeni o kadar.
Oyunda SSD içine kurulu, windows'da SSD'ye kurulu.

Not: Boş taraflara bakınca düzeliyor gibi, rakiplerin olduğu kısıma bakınca sorun devam ediyor.
Video'yu 1080p olarak izlemenizi öneriyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

15.4 Beta driver'ı yükledim, oyunu oynarken oc işlemini yaptım ve hafif fps gerilemesi yaşadım 45lerden 35lere düştü düz koşarken ve bir kaç saniyelikti bu problem. 2 Saniye donma yaşadım tabi bu hatayı oc işlemini yaparken yaşadım. Oc işlemim bittikten sonra stabil bir şekilde min 40-43 fps alarak oyunu oynadım.

AMD'yi Mantle gibi bir teknoloji çıkarttığı için tekrardan tebrik ediyorum.

Umarım sorun tekrar etmez.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı