Battlefield 5 Değerlendirmesi

yorgancı

Hectopat
Herkese iyi sosyaller. Çok keyifli olmasına rağmen neden oyuncu sayısının ülkemizde bu kadar az olduğunu anlamadığım bir oyunu tavsiye edeceğim. 3 gün içinde indirime girmesini beklediğim Battlefield 5. eksileri ve artılarıyla beraber değerlendirmek gerekirse;

Battlefield 5, diğer Battlefield oyunlarında da olduğu gibi hikayesi yönünden öne çıkmamakla birlikte multiplayer yani Online açıdan çok keyifli bir oyun. 64 oyuncunun 2 takıma ayrılıp haritada belli noktaları ele geçirmesi ana oyun modunu oluşturuyor. Öldüğünüz zaman saniyeler içinde aksiyona tekrar dahil olabilirsiniz. Battle Royale gibi yeni bir oyuna girmenize gerek kalmaz. Ya da takımınızın tamamının turu kazanmasını veya kaybetmesini beklemenize gerek kalmaz. 4 adet sınıf mevcut ve bir maçta bu sınıflar arasında sürekli geçiş yapabilirsiniz. Onlarca silah ve mühimmat çeşidi bulunmakta.

Hatta oyun bunlarla sınırlı kalmıyor ve size tank ve uçak gibi araçlarla da savaşma imkanı sunuyor. Grafikler açısından da gözü doyuruyor. Şahsen ben gerçekten savaşın içindeymişim gibi bir hissiyata sahip oluyorum. Oyuna yeni başlayan biri bile eğer kolu az bir şey tutuyorsa rahatlıkla kill alabiliyor. Çünkü diğer oyunlardaki gibi silah kontrolleri zor değil. Vuruş hissiyatı üst düzey. Oynamak istediğiniz zaman hemen oyun buluyor sizi çok bekletmiyor. Level atladıkça açılan silahlar ve sürekli yenilenen görevler de oynama isteğinizi arttırıyor. Arkadaşlarınızla da beraber girebiliyorsunuz 4 kişilik takımlar halinde. Arkadaşlarınızla koordineli olarak belli bölgeleri sinsice ele geçirip takımınıza oyunu kazandırabilirsiniz. Sinsice diyorum çünkü oyundaki haritalar öyle küçük değil. Yani her türlü taktiğe açık. Kısacası en başta dediğim gibi neden bu kadar az oynandığını çözemediğim ve şahane keyif aldığım oyun BF5, tabii siz atmosferine göre BF1, BF4, BF2042 gibi oyunlara yönelebilirsiniz.

Gelelim negatif tarafına;
Diğer oyunlara kıyasla fazlaca hile var. Galiba oyuncu sayısının azlığı bundan kaynaklanıyor. Maalesef hile yaygın fakat 4-5 oyunda bir defa karşınıza çıkıyor. Onda da şöyle bir taktik uyguluyorum. Oyuna girer girmez skor tablosuna bakıyorum. 80-0, 70-1, 50-0 gibi skorlar görür görmez direk çıkıyorum yeni oyuna giriyorum. Çünkü herhangi bir cezası yok oyundan çıkmanın. Yani oyundan çıksanız da, kaybetseniz de, diğer oyunlar gibi sizi sinirlendirecek, emeğinizi çöpe atıp puanlarınızın silinmesine yol açacak bir sistem yok. Bu yönden de çok rahat oynadığınız bir oyun BF5. umarım ileride oynayan sayısı artar ve hileler azalır. Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hilelere çözüm geleceğini sanmıyorum. EA BF5'i çok umursamıyor gibi görünüyor. Official sunucular yerine topluluk sunucularında oynamanızı öneririm. Bu serverlarda daha hiç hileye rastlamadım. Gelen hile de fark edilip hızlıca banlanıyor.
Evet bu yöntem de hilesiz oynamak için bir seçenek. Fakat normal sunucularda da dediğim gibi 4-5 maçta bir oluyor ve farkedip çıkıyorum.
BF5'i umursamadıkları konusunda size çok hak veriyorum. Umarım bu yaklaşımı değiştirirler çünkü uzun zaman sonra ilk defa bi oyundan bu kadar keyif aldım.

Hocam ilkbahar indiriminde indirim gelecek mi şu an bekliyorum BF2042 girmiş ama 5 girmemiş :(
Maalesef indirime girmemiş. EA'in özellikle 2042'yi pazarlamak için ön plana çıkarması sonucuna bağlıyorum. Yapamadıkları oyunu gözümüze gözümüze sokmaya çalışıyorlar. Battlefield 5'e giriş ekranlarında bile 2042 reklamı var. Trajikomik.

Maalesef indirime girmemiş. EA'in özellikle 2042'yi pazarlamak için ön plana çıkarması sonucuna bağlıyorum. Yapamadıkları oyunu gözümüze gözümüze sokmaya çalışıyorlar. Battlefield 5'e giriş ekranlarında bile 2042 reklamı var. Trajikomik.

Aynı reklama 4 ve 1'in girişlerinde de rastlamıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı