Battlefield 5 FPS Düşmesi

KRALCAN

Megapat
Makaleler
6
Yer
İzmir-Bayraklı
Daha fazla  
Oyun orijinaldir ve sistemim oyun için yeterlidir. GTX 960, 8 GB RAM, i5 6402P. Oyunu 1080P Low ayarlarda oynuyorum fakat her saniye gereksiz FPS dropları yiyorum. 60'dan 4'e kadar düşüyor sebebi nedir bunun? Nasıl halledebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
sisteminiz zayıf kalıyor oyuna ram takviyesi yapsanız dahi işlemciden gene oynayamayacaksınız.
Hocam Youtube'da ki tüm GTX 960, 8 GB RAM BF5 videolarına baktım hiç birinde böyle drop yok. 5 dakikada bir yiyor adamlar. Bende başka sorun var, format atacağım zaten.

Dostum bende bf1 de aynı dropları yaşıyorum sistemim şöyle
İ57300hq
GTX 1050
8 GB ram
Alta bir video atacağım ona bir bak adam ram i 8 den 16 ya yükseltince oyun akıcı hale geliyor haftaya bende ram i 16 ya çıkaracağım eğer sorun düzelirse yine buraya yazarım ama sen alttaki attığım videoları bir izle
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Dostum bende bf1 de aynı dropları yaşıyorum sistemim şöyle
İ57300hq
GTX 1050
8 GB ram
Alta bir video atacağım ona bir bak adam ram i 8 den 16 ya yükseltince oyun akıcı hale geliyor haftaya bende ram i 16 ya çıkaracağım eğer sorun düzelirse yine buraya yazarım ama sen alttaki attığım videoları bir izle
Ben 8 GB RAM ile BF1'de bu sorunu yaşamıyorum gariptir. :)

Elimde 250 TL gibi bir para var. Hiç değilse RAM takviyesi yapayım diyorum fakat 16 yapamam, 4 GB daha alıp 12 yapabilir miyim? Az da olsa nefes aldırır mı? Ayrcıca işlemci soğutucumu da değiştireceğim.

GTX 960 4 GB modeli mi? Kaplamaları Ultra yapmak çok mantıklı değil, kaplamaları düşürüp genel grafik kalitesini yükseltin. Zaten darboğaz olduğu için daha fazla FPS alamayacaksınız, bari grafiklerde artış olsun. Ve RAM gerçekten yetersiz, yani bu ciddi bir sıkıntı. Büyük ihtimalle kullanılabilir RAM'in hepsini kullanıyor. Ayrıca Windows'un sanal bellek işi de açıksa, aynı şekilde mantıklı değil. Sanal bellek programlar için verilirse okuma yazma hızları yeterli olmaz. Sanal belleği arka plan uygulamaları için ayarlamayı deneyin. Ve normal RAM kullanımının çok üzerinde kullanıyor sanal bellek olunca. Çok büyük bir fark yaratmasını beklemiyoruz ama denemek lazım.

Sanal belleği arka plan uygulamaları için nasıl ayarlarız hocam bilgi verirseniz sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı