Battlefield 5 FPS Düşmesi

KRALCAN

Megapat
Makaleler
6
Yer
İzmir-Bayraklı
Daha fazla  
Oyun orijinaldir ve sistemim oyun için yeterlidir. GTX 960, 8 GB RAM, i5 6402P. Oyunu 1080P Low ayarlarda oynuyorum fakat her saniye gereksiz FPS dropları yiyorum. 60'dan 4'e kadar düşüyor sebebi nedir bunun? Nasıl halledebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bulamadım da tam anlatır mısınız?

İyi de 8 GB RAM ile 7-24 drop yemem saçma değil mi? Drop olacağını biliyordum ama 7-24 olacağını düşünmemiştim. Youtube'den bakınca hiç böyle gözükmüyordu.
biraz araştırsan bulurdun aslında
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şimdilik bu iki resmi yükleyebildim. Birazdan videosunu çekip atacağım tam araştırma için. :)
Bu arada ayarlar da kaplamalar ultra geri kalanı low.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hocam ben grafiklere önem veren birisiyim, çamur gibi olunca zevki kalmıyor bana göre. :)

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    702,9 KB · Görüntüleme: 146
  • 3.png
    3.png
    993,2 KB · Görüntüleme: 153
Şimdilik bu iki resmi yükleyebildim. Birazdan videosunu çekip atacağım tam araştırma için. :)
Oyunu resmen işlemciden oynuyorsunuz. Az uz değil %35-40'lık bir darboğazdan bahsediyoruz. +RAM yetmiyor bariz belli. Tamamını kullanmıyor diyebilirsiniz olduğu kadarını kullanır haliyle o kadar kullanmış.
Ek olarak Windows'unuzu da OEM key ile aktifleştirin bence. Savunmasız şu anda.

Oyunu resmen işlemciden oynuyorsunuz. Az uz değil %35-40'lık bir darboğazdan bahsediyoruz. +RAM yetmiyor bariz belli. Tamamını kullanmıyor diyebilirsiniz olduğu kadarını kullanır haliyle o kadar kullanmış.
Peki yapabileceğim hiç bir şey yok mudur? %1, %2 bile azaltsam iyidir benim için. :)
Başını çok ağrıttım kusura bakma,
bu adam nasıl bu sonuçları alabiliyor? İşlemcisi İ5 3350P olmasına rağmen.
. Bu da az önce çektiğim video.

Son düzenleme:
GTX 960 4GB modeli mi? Kaplamaları Ultra yapmak çok mantıklı değil, kaplamaları düşürüp genel grafik kalitesini yükseltin. Zaten darboğaz olduğu için daha fazla fps alamayacaksınız, bari grafiklerde artış olsun. Ve RAM gerçekten yetersiz, yani bu ciddi bir sıkıntı. Büyük ihtimalle kullanılabilir RAM'in hepsini kullanıyor. Ayrıca Windows'un sanal bellek işi de açıksa, aynı şekilde mantıklı değil. Sanal bellek programlar için verilirse okuma yazma hızları yeterli olmaz. Sanal belleği arka plan uygulamaları için ayarlamayı deneyin. Ve normal RAM kullanımının çok üzerinde kullanıyor sanal bellek olunca. Çok büyük bir fark yaratmasını beklemiyoruz ama denemek lazım.

Hocam ben grafiklere önem veren birisiyim, çamur gibi olunca zevki kalmıyor bana göre. :)
O ekran kartı ile ne grafiğinden bahsediyorsunuz ? rtx 2080ti ile adamlar low med arası oyun oynuyor grafiği sona dayamasını onlarda bilir rekabetçi oyunlarda grafikten çok yüksek fps öncelikli gelir.

O ekran kartı ile ne grafiğinden bahsediyorsunuz ? rtx 2080ti ile adamlar low med arası oyun oynuyor grafiği sona dayamasını onlarda bilir rekabetçi oyunlarda grafikten çok yüksek fps öncelikli gelir.
Fark etmiyor 720P, LOW ayarlarda bile aynı FPS, aynı drop sorunu. Oyunu siliyorum artık nasip olmadı.

Geri
Yukarı