Battlefield 4 Anlık FPS Düşmesi

hower

Hectopat
Daha fazla  
Battlefield 4 sevdiğim bir oyun ve low ayarlarda 1366-768 çözünürlükte 60-70 FPS alabiliyorum. Son zamanlarda bilgisayarım yavaşladı ve oyunlarda aldığım FPS düştü diye format atmıştım. Bilgisayarım hızlandı fakat oyundaki donma hala devam ediyor. İşletim sistemim 64bit Windows 10. Sistem özelliklerim:
  • Intel Core i5-6200U işlemci,
  • Nvidia GeForce GT940m ekran kartı,
  • 6 GB RAM
  • 500GB HDD.

Bilgisayarımın markası Casper, ayrıca bilgisayarım dizüstü bir bilgisayar ve Battlefield dışındaki oyunlarda herhangi bir donma sorunu olmuyor. Yardımcı olursanız sevinirim, bu sorunu nasıl çözebilirim?

Aynı ekran kartı ve işlemciye sahip olduğum dizüstü bilgisayara sahiptim. Problemin kesin çözümü şu: İnternette detaylı bir arama sonucu BF4 için en stabil NVİDİA sürücüsü hangisi bulacaksın ve onu kuracaksın ve daha da güncelleme yapmacaksın. Kesin çözüm bu şekilde. Ayrıyetten origin beter bir sistem olduğu için, BF serisi iyi bir internet bağlantısı istiyor buda etkili.

BF fanı olarak tüm oyunlarında tecrübe ile sabit.

Cihazı her zaman güncel tutmak daha iyi performans verir.
Eski sürümlere takılı kalmayın.

Yeni gelen NVIDIA suruculeri ile eskide kalan oyuna daha az performans verir. Dikkat edin her yeni guncelleme aciklamasinda yeni cikmis ya da çıkacak oyunlar icin iyilestirmeler yapilir. Eger bilgisayarınizda buna benzer sorunlar var ise o oyun icin en stabil surum hangisi ise onda kalirsiniz.

@Mert Arabacı
Ben bu mantığa hiç inanmıyorum.
Gelen güncellemeler yeni çıkan oyunlara yönelik güncellemeler getirirken mevcut oyunların ekran kartı sürücüsü yüzünden sorunlar yaşamasın diye optimizasyon güncellemeleri içerdiğini hatırlatırım.
Bu nedenle güncel kalan oyunların hiç birinde performansa dayalı bir sorun oluşmaz.
Örnek olsun diye söylüyorum. GTA V ve Warframe oyunlarına dikkat ederseniz sürekli güncellemeler alır. Durduk yere almıyor bu güncellemeleri.

@Mert Arabacı
Ben bu mantığa hiç inanmıyorum.
Gelen güncellemeler yeni çıkan oyunlara yönelik güncellemeler getirirken mevcut oyunların ekran kartı sürücüsü yüzünden sorunlar yaşamasın diye optimizasyon güncellemeleri içerdiğini hatırlatırım.
Bu nedenle güncel kalan oyunların hiç birinde performansa dayalı bir sorun oluşmaz.
Örnek olsun diye söylüyorum. GTA V ve Warframe oyunlarına dikkat ederseniz sürekli güncellemeler alır. Durduk yere almıyor bu güncellemeleri.

Oyunun kendi güncellemesinden bahsetmiyorum ama. Ekran kartı sürücüsünden bahsediyorum. Peki yine sizin kararınız. Arkadaş deneyimlesin sonucu buraya aktarsın bizde bilgilenmiş olalım eğer yanlış biliyorsak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı