Battlefield 5 Oyundan Atma Sorunu

Sümmani29

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Neredeyse ilk çıktığı günden beri sıkıntısız şekilde oynadığım Battlefield 5 hiç uyarı vermeden oyundan atıyor ve bunu her haritada yapmıyor. Sırf oyundan attığı için bilgisayarımı formatladım ama yine de işe yaramadı. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende fifa 19 da dx12 yi açınca hata alırdım. Dx12 açıksa kapatın zaten her zaman oyuncuyla alakalı değil bazen originde de problem olabiliyor.

Hatanın Directx 12' yi kapatmaktan başka çözümü var mı? Kapatınca sıkıntı düzelir gibi oldu fakat fps çok düşüyor Directx 11 ile.

arkadaslar bende aynı sorunu yasiyorum Battlefield 5 en basindan beri sorunsuz oynadıgım oyun oyuna girdikten biraz sonra hatasiz atiyor ve ozellikle ates ederken atmaya basladi suana kadar oyle bir sorumun yoktu hiçbir hata vermiyor drek masaustune atiyor..oyun ayarlarını dusurdum uyumluluk modunu degıstırdım herseyı yaptım ama sonuc aynı ..guncellemeleri geri aldım degısmedi ekran kartının driverini eski surume cektim yine aynı..sorun nerde..
nvida 970 gtx ekran kartı 8 gb ddr4 3200 ram i7 işlemcim var sistemsel sorun yasamayacagımı tahmin edi,yorum ..sorun nerde yardımm..
Aynı sorunu ben de yaşıyorum nordic'de ilk 3 levelde sıkıntı çıkmadı ama patlama efektlerinde oyundan atmaya başladı. Sorunu çözdünüz mü?

Son düzenleme:
Aynı sorunu ben de yaşıyorum Nordic'de ilk 3 Level'de sıkıntı çıkmadı ama patlama efektlerinde oyundan atmaya başladı. Sorunu çözdünüz mü?

Allah sabır versin:) ben BF 5'de 6 aydır çözemedim bu sorunu hala. Ara ara araştırıyorum çözüm yok. Bende anakart MSI Tomahawk Max var, ASUS 2060 Super ekran kartı. Bunlar genelde bu sorunlardaki genel ortak parçalar çıkıyor. Sizde ne var.

Ben çözdüm ama geçici olarak. sorun settings dosyasından kaynaklanıyor. dosyayı silin oyunu yeniden başlatınca düzeliyor. Tabi kayıtlı geçmiş siliniyor ama en azından hata vermiyor. Onun da çaresi hazır bitirilmiş setting dosyası nette var indirin sizdeki ile değiştirin

Ben çözdüm ama geçici olarak. Sorun settings dosyasından kaynaklanıyor. Dosyayı silin oyunu yeniden başlatınca düzeliyor. Tabi kayıtlı geçmiş siliniyor ama en azından hata vermiyor. Onun da çaresi hazır bitirilmiş setting dosyası nette var indirin sizdeki ile değiştirin.

Peki bunda tekrardan kendi grafik ayarlarımı yapsam oluyor mu? Ekran yenileme hızını vb. ? Ben bir ara bunu denemiştim sanki olmamıştı diye hatırlıyorum. Tam beceremedim mi acaba :).

Peki bunda tekrardan kendi grafik ayarlarımı yapsam oluyor mu? Ekran yenileme hızını vb. ? Ben bir ara bunu denemiştim sanki olmamıştı diye hatırlıyorum. Tam beceremedim mi acaba :).

Ben hiçbir şey değiştirmeden kullandım. İlk yine bir test yaptım bakalım atacak mı oyundan yine diye bir bazuka patlattım :) baktım atmıyor. DX12 ıyunda ayarlarda gözükmedi. Ben AMD yazılımlarını driverlarını silmiştim daha önceden belki de ondandır.

Yeni konular

Geri
Yukarı