Battlefield 5 Türkçe Yama

Ücretli-ücretsiz hiçbir mod, yama vb. içerikler yasal değil. Ama her yasal olan şey adil de değildir. Oyunlar resmi olarak Türkçe olsa kimse yama işleriyle zaten uğraşmaz.

Ama bizim ülkemizde bırakın ikinci bir dil bilmeyi daha ne büyük harfle yazılır bilmeyenler var. Hatta inanır mısın soru ekini ayıramayanlar bile var. Bir de böyleleri milletin kendi dilinde oyun oynama zevkini de baltalıyor. Evet, bence de ilginç.

Sözde laf sokup mutlu olman bittiyse 2. bir dil bilmediğimiz için veya imla kuralına dikkat etmediğimiz için insanların kendi dilinde oyun oynama zevkini ne şekilde baltalamışız anlatır mısın?

Son düzenleme:
Ölü konuyu neden böyle bir mesajla hortlattığını söyle sen önce.

Söyleyeyim kardeşim.
Oyunu indirdim ve kendi dilimde oynamak istediğim için Türkçe yama arayışına girdim fakat tek Türkçe yaması olan sitenin bu yamayı ücretli bir şekilde sattığını gördüm. Bu şu anki durumda oyunu Türkçe oynamamla ilgili olarak değil genel olarak tuhafıma giden bir durum olması nedeni ile yorum yaptım. Bu yapılanın bir yabancı yazarın kitabını izni olmadan Türkçeye çevirip para karşılığı satmaktan bir farkı yok bence. Ayrıca "Ama her yasal olan şey adil de değildir" bu cümlene katılıyorum fakat ülkemizdeki fiyat politikasından sebep 600-700 TL olan oyunları Cracklı oynamamız hakkımızmış gibi bir sonuca çıkıyor.
Ayrıca imla konusunda beni doğrudan uyarmanız beni kızdırmaz tam aksine mutlu olurdum ve daha dikkatli olurdum. Ama bunun yerine laf sokmanız hoş olmadı.

Söyleyeyim kardeşim.
Oyunu indirdim ve kendi dilimde oynamak istediğim için Türkçe yama arayışına girdim fakat tek Türkçe yaması olan sitenin bu yamayı ücretli bir şekilde sattığını gördüm. Bu şu anki durumda oyunu Türkçe oynamamla ilgili olarak değil genel olarak tuhafıma giden bir durum olması nedeni ile yorum yaptım. Bu yapılanın bir yabancı yazarın kitabını izni olmadan Türkçeye çevirip para karşılığı satmaktan bir farkı yok bence. Ayrıca "Ama her yasal olan şey adil de değildir" bu cümlene katılıyorum fakat ülkemizdeki fiyat politikasından sebep 600-700 TL olan oyunları Cracklı oynamamız hakkımızmış gibi bir sonuca çıkıyor.
Ayrıca imla konusunda beni doğrudan uyarmanız beni kızdırmaz tam aksine mutlu olurdum ve daha dikkatli olurdum. Ama bunun yerine laf sokmanız hoş olmadı.
Hocam bakın kimsiniz bilmiyorum ama şu verdiğin kitap örneği olsun ilk attığınız mesaj olsun daha önce basmakalıp 500 kere "malum kişiler" tarafından gördüğüm şeyler. Bir nick ve avatarın arkasında olan kişinin amacının ne olduğunu bilemem. Canınızı sıktıysam kusura bakmayın ama bu cümlelerin sahibi "malum kişiler" bizim canımızı çoook çok daha sıktılar.

Bu arada tek yama değil 50 yama o fiyata. Üyeliğiniz bitse bile kullanmaya da devam edebiliyorsunuz, siz silmediğiniz sürece.

Türkçe yama sadece 1 tane var oda bedava değil üyelik sistemiyle alınıyor diye biliniyorum.

Üyelik sistemi ile alakalı bilgi edinmek için verdiğim linke bak.

Teşekkürler:)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı