Battlefield yüksek FPS'de kasma sorunu

yigit_turk18

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Kendi Çapında Oyuncu
Merhaba arkadaşlar, ben kısa bir süre önce bilgisayarıma upgrade yaptım işlemci ve anakart olarak. Benim sorunum şu BF 1 giriyorum hiçbir sıkıntı yok orta grafik ayarlarında 100-130 FPS alıyorum 122-133 arası FPS'lerde drop oluyor fakat FPS'de bir düşüş görmüyorum FPS sabitleyiciyi 60 yapınca sorun ortadan kalkıyor, keşke sabitleyiciyi 100 yapabilsem. Yardımcı olursanız sevirinim.

Sistemim:
Ryzen R5 2600
RX480 4 GB ASUS Dual
8 GB RAM 2133MHz

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
AMD FRTC özelliği ile (Radeon Ayarları>Oyun>Battlefield 1>Kare Hızı Hedef Kontrolü) FPS sabitleyebilirsin. Normalde olmaması gereken bir problem, RAM'den kaynaklanıyor olabilir. Ryzen'ler düşük hızları pek seven işlemciler değiller.
Çok oyunculu mod oynarken zaten 8 GB RAM ile FPS düşüşleri olur her türlü. MSI Afterburner ile gelen RivaTuner üzerinden FPS'i istediğiniz şekilde sabitleyebilirsiniz.

Şu konudaki mesajımda anlatımı da mevcut:

AMD FRTC özelliği ile (Radeon Ayarları>Oyun>Battlefield 1>Kare Hızı Hedef Kontrolü) FPS sabitleyebilirsin. Normalde olmaması gereken bir problem, RAM'den kaynaklanıyor olabilir. Ryzen'ler düşük hızları pek seven işlemciler değiller.

Çözüm
Çok oyunculu mod oynarken zaten 8 GB RAM ile FPS düşüşleri olur her türlü. MSI Afterburner ile gelen RivaTuner üzerinden FPS'i istediğiniz şekilde sabitleyebilirsiniz.

Şu konudaki mesajımda anlatımı da mevcut:

yanıtınız için teşekkürler msı kullanmıyorum amd'nin kendi programıyla hallederim.
yükseltirken okumuştum öyle birşey ama en azından düşüş olmuyor 100 fps sabitlerim olur biter :)
drop olduğu zamanlar işlemci ve ekran kartı sıcaklığın nedir.
Screenshot_1.png
2019.07.25-00.33_01.png

yanıtın için teşekkürler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı