Battlefiled 1 R9 390X GPU %50 Kullanım Sorunu

rbl

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba.

BF1 ve BF5'de GPU Usage %50, CPU da %100 civarlarında geziyor. Ayarları Ultra veya Low'a çekmem bir şey değiştirmiyor. FPS değerim hep aynı oluyor. Darboğaz mı oluyor? Yoksa başka bir sorun olabilir mi? Ona göre işlemci yükseltme kararı alacağım.

Sistemim:

İşlemci: Intel i5-6600
Ekran kartı: MSI R9 390X 8GB
Anakart: H170 Gaming M3
RAM: Corsair 8 GB 2400 MHz
PSU: 750 Watt High Power 80+ Bronze

bf1.jpg

Aynı sorunu bugün bende yaşadım, MSI Gaming X 1060 3GB var. İşlemcim AMD Ryzen 2400G. DX12'yi kapattım ama bir daha oyuna girmedim, bir dahaki açışımda ne olacak merak ediyorum. Sistemim darboğaz yapacak bir sistem değil, Kingston HyperX Predator 3200MHZ 2x8 16GB CL16 ram'lerim mevcut. Bu darboğazları yaşarken özellikle MSI Afterburner'dan izledim GPU veya CPU hiçbir şekilde %100'e dayanmıyor. Bu arada bahsettiğim single player sahneleri, oyunu PC'ye yeni aldım...

Saka gibi yorumlar gelmis ve yorumlarin %90 i donanimdan zerre anlamayan insanlarin yorumlari. Sorun net ve kesin islemcidir kemu kumu yok BF1 multi 6/6 islemcileri bile %100 somururken kiytirik ryzen 1200 ayarinda ki 4/4 i5 6500 den ne bekliyorsunuz? Isin ilginc yani forumun bilgi seviyesi yerlerde onune gelen ram demis yahu i5 6500 mu kaldi? Cidden 6500 u iyi bir islemci mi saniyor bu forum akil alir gibi degil.

RAM alınca sorunum bir nebze olsun çözüldü. Oyun oynanabilir halde şu an. Minimum 70 FPS alıyorum. Önceden 40'ları görüyordu. Ama işlemci olsa daha iyi duruma gelir büyük ihtimal. İşlemci darboğazı mevcut hala.

Bu konular neden gereksiz şekilde bu kadar uzuyor anlamıyorum bazen. İlk mesajımda nasıl olacağını belirtmeme rağmen konuya çok da hakim olmayan kişiler sürekli varsayımlar ile konuyu uzatıyorlar. 2 yıldır 100 tane BF 1 konusunu çözdük burada.

Saka gibi yorumlar gelmis ve yorumlarin %90 i donanimdan zerre anlamayan insanlarin yorumlari. Sorun net ve kesin islemcidir kemu kumu yok BF1 multi 6/6 islemcileri bile %100 somururken kiytirik ryzen 1200 ayarinda ki 4/4 i5 6500 den ne bekliyorsunuz? Isin ilginc yani forumun bilgi seviyesi yerlerde onune gelen ram demis yahu i5 6500 mu kaldi? Cidden 6500 u iyi bir islemci mi saniyor bu forum akil alir gibi degil.
O kadar da kötü değil ama evet bu tür oyunlarda gücü yetmiyor bu işlemcilerin. Bende bunu demeye çalışmıştım zaten.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı