Battlefront 2''Görev Yöneticisi''nde GPU Kullanımı %1 gözüküyor

Rograizen

Hectopat
Daha fazla  
Battlefront 2 oynuyorum. FPS'im 60-80 arası ama akıcı değil. ayrıca GPU kullanımı görev yöneticisinde başlıkta da belirttiğim gibi %1-2 civarında gösteriyor.
Ekran kartı sürücülerini DDU aracılığıyla kaldırıp, tekrar kurup girmiştim düzelmişti. Gayet akıcıydı ama sonrasında bu sorun yine devam etti. CPU kullanımı o sırada %80-96 arası.
Şu an bir yandan da oyunu oynuyorum işlemci kullanımı %79-93 arası olduğunu gördüm ve GPU kullanımı hâlâ %1 ama akıcı şekilde oynuyorum.

Bilgisayarımın bazı parçaları:
İşlemci: i3 8100
Ekran kartı: ASUS GTX 1050 Ti
Anakart: ASUS Prime B360-PLUS
RAM: Corsair Vengeance LPX 8 GB 2400MHz

Son düzenleme:
Oyunu arkaya alıp görev yöneticisini açarsan normal olarak %1 gözükür. Doğru değerleri görmek için MSI Afterburner ile yüzdelere bakın. Ayrıca %1 çalışarak 60-80 FPS verebilecek bir kart olmadığından bunu hesaba katıp ona göre konu açsaydınız keşke.

Battlefront 2 oynuyorum. FPS'im 60-80 arası ama akıcı değil. Ayrıca GPU kullanımı görev yöneticisinde başlıkta da belirttiğim gibi %1-2 civarında gösteriyor.
Ekran kartı sürücülerini DDU aracılığıyla kaldırıp, tekrar kurup girmiştim düzelmişti. Gayet akıcıydı ama sonrasında bu sorun yine devam etti. CPU kullanımı o sırada %80-96 arası.

Bilgisayarımın bazı parçaları:
İşlemci: i3 8100.
Ekran kartı: ASUS GTX 1050 Ti.
Anakart: ASUS Prime B360-PLUS.
RAM: Corsair Vengeance LPX 8 GB 2400MHz.

Görev yöneticisinden bakmayın MSI Afterburner tarzı programlarla bakın zaten %1 olsaydı FPS yerlerde sürünürdü.

Oyunu arkaya alıp görev yöneticisini açarsan normal olarak %1 gözükür. Doğru değerleri görmek için MSI Afterburner ile yüzdelere bakın. Ayrıca %1 çalışarak 60-80 FPS verebilecek bir kart olmadığından bunu hesaba katıp ona göre konu açsaydınız keşke.
Çift ekran kullanıyorum. Evet, %1 olması imkansız tabii ki, fark edilmiyorsa belirteyim oyunumu stabil bir şekilde oynamak istiyorum bu yüzden de öneri bekliyorum. MSI Afterburner'ı da kullanacağım.

Akıcı değil derken neyi kastediyorsunuz? Aldığınız FPS değerleri normal, 60 FPS üstü de oldukça akıcı kabul edilir.
Aynı FPS değerleriyle (Ortalama 70 FPS.) oyunun düşük FPS veriyormuş gibi gözükmesi bu yüzden de akıcı gözükmemesi.

Bu başlık altında bu konunun tartışılması da doğru olmaz. Ben yine bundan önce attığım yorumda bahsettiğim konuya uygun başlık açıp yardım isterim, teşekkür ederim hepinize.

Sorunum: ''Görev Yöneticisi''nde GPU kullanımını %1 olarak görmemdi (Daha sonrasında oyunun akıcılığından bahsediyorum, bunu başka başlık altında açarım.), MSI Afterburner uygulamasını indirerek GPU değerini daha doğru şekilde gördüm. Bu başlık altında sorunuma ulaştım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı