Görev Yöneticisi GPU kullanımı %100

furkanovski

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba görev yöneticisinde GPU kullanım değeri %100 driverda bu değer normallerde Windows Defender ile çevrimdışı tarama yaptım herhangi bir virüs bulamadım. Sebebi ne olabilir yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• SharedScreenshot.jpg
    SharedScreenshot.jpg
    81 KB · Görüntüleme: 150
  • Adsız.png
    Adsız.png
    12,6 KB · Görüntüleme: 130
Merhaba görev yöneticisinde GPU kullanım değeri %100 driverda bu değer normallerde Windows Defender ile çevrimdışı tarama yaptım herhangi bir virüs bulamadım. Sebebi ne olabilir yardımcı olur musunuz?

İşlemler kısmında neyin kullandığı gösteriyor mu?

Driver'ı yakın zamanda güncelledin mi?
Yeni güncellemede Desktop Window Manager (DWM.exe) yüksek GPU kullanımı Bug'ı var.
ekran kartı driverımı bu sabah güncellemiştim. ama ondan kaynaklı mı bilmiyorum

Her ihtimale karşı Malwarebytes ile taratın.

Boşta olduğuna emin misiniz? İsterseniz görev yöneticisinden "işlemler" kısmını atın.
windowsun dosyalarında gpu_update.exe dosyası buldum internetten arattığım kadarıyla mining virüsü windows sıfırla kısmından windowsu sıfırladım şuan her hangi bir anormallik gözükmemekte. yine de taratmalı mıyım sizce?

GPU'ya göre sıraladığınızda yine acayip bir kullanım gözükmüyor yani değil mi? Bu durumda Defender taramasının yanında Kaspersky, MalwareBytes ve ESET gibi yazılımlardan tarama yapmanız daha doğru olur.
gpu'ya göre sıralamayı denemedim ama görev yöneticisinin işlemler kısmında anormal ve aşırı fazla belli işlemler vardı. tek anormallik GPU kısmındaki %100'lük kullanımdı.

Her ihtimale karşı Malwarebytes ile taratın.

Boşta olduğuna emin misiniz? İsterseniz görev yöneticisinden "işlemler" kısmını atın.
pc yi sıfırladıktan sonra Malwarebytes ile tarattım bişey bulamadı. bahsettiğim gpu_update.exe dosyası hala windowsun içinde silmeye çalışınca silinmiyor ne yapmalıyım acaba.

Son düzenleme:
ekran kartı driverımı bu sabah güncellemiştim. ama ondan kaynaklı mı bilmiyorum

windowsun dosyalarında gpu_update.exe dosyası buldum internetten arattığım kadarıyla mining virüsü windows sıfırla kısmından windowsu sıfırladım şuan her hangi bir anormallik gözükmemekte. yine de taratmalı mıyım sizce?

gpu'ya göre sıralamayı denemedim ama görev yöneticisinin işlemler kısmında anormal ve aşırı fazla belli işlemler vardı. tek anormallik GPU kısmındaki %100'lük kullanımdı.

pc yi sıfırladıktan sonra Malwarebytes ile tarattım bişey bulamadı. bahsettiğim gpu_update.exe dosyası hala windowsun içinde silmeye çalışınca silinmiyor ne yapmalıyım acaba.
USB'den temiz Windows kurulumu yapın.

Geri
Yukarı