Baykar'dan staj için mülakata çağrıldım

Konuyu hortlatıyorum ancak yakın zamanda web geliştirme alanında stajım başlıyor, beni ne bekliyor ve tavsiyeleriniz var mıdır?

Merhaba ben de bu sene "Yapay Zeka Yazılım Geliştirme" alanında teknik sınav sonrasında online mülakata katıldım. Mülakat üzerinden yaklaşık 2 hafta geçti, mülakatımın fena geçmediğini düşünüyorum. Sonuçlar hala açıklanmadığı için biraz gerginim, sen ne durumdasın?

Merhaba ben de bu sene "Yapay Zeka Yazılım Geliştirme" alanında teknik sınav sonrasında online mülakata katıldım. Mülakat üzerinden yaklaşık 2 hafta geçti, mülakatımın fena geçmediğini düşünüyorum. Sonuçlar hala açıklanmadığı için biraz gerginim, sen ne durumdasın?
Merhaba, zoom mülakatına mı çağırıldınız? Ne gibi sorular sordular?

Merhaba, zoom mülakatına mı çağırıldınız? Ne gibi sorular sordular?
Merhabalar, kusura bakmayın mesajınızı ilk gördüğümde baya yoğundum, dönemedim. Sonrasında da unuttum. Online mülakat aşamam gayet iyi geçti, mülakatı toplamda 8 tane stajyer adayı ve 2 tane de BAYKAR mühendisi ile birlikte gerçekleştirdim. Bütün stajyer adayları sırayla söz hakkı aldı. Öncelikle kendini tanıtıyorsun, sonrasında yaptığın projelerden bahsediyorsun. Bana online mülakat aşamasında soru sormadılar. Bu arada 2024 Yaz Dönemi Staj Programı için değerlendirme aşamalarını başarıyla tamamladım ve kabul aldım. Online mülakat zoom üzerinden gerçekleşti, öncesinde zoom bağlantı linkini mail yoluyla paylaşıyorlar.

Ben seçildim stajımı yapıyorum şu an. Sonuçların açıklanması biraz uzun sürebiliyor.

Staj başvuru sürecini başarılı bir şekilde tamamladım şimdi ise farklı bir sorunum var. Ben baykar 2024 yaz dönemi stajını gönüllü staj olarak yapacağım. Bu durumda KYK yurtlarında kalmaya iznim var mı bilmiyorum, internette yaptığım araştırmalara göre 2023 yılında sadece zorunlu staj yapacak olan stajyerler KYK yurtlarına kalabiliyormuş. İstanbul'a uzak bir şehirden geleceğim ve orada kalacak yerim yok. Bana önerebileceğin bir çözüm yolu var mı acaba?

Geri
Yukarı