Baykar'dan staj için mülakata çağrıldım

Merhaba yarın bende uzun dönem stajım için web yazılımları alanından yaptığım başvurunun teknik sınavına gireceğim. Kendi alanım front-end acaba sınavda sorular ne ile alakalı geliyor

Merhaba, ben de 4 gün önce Online mülakata katıldım ilk mülakat deneyimimdi ve mülakatı gerçekleştirenler gerçekten çok cana yakınlardı. Heyecandan hiçbir şey görmedim sadece konuştum dolayısıyla nasıl geçtiği hakkında bir fikrim yok 1 ay içerisinde sonuçlar belli olacakmış ama ben de sizin gibi ön elemeyi geçip Online mülakat aşamasına gelebildiğim için bile çok gururlu ve heyecanlıyım. İnsanın emeklerinin sonuç verdiğini görmesi ne mutlu her şey gönlümüzce olur umarım. :)
Merhabalar yakın zamanda benim de video mülakatım var. Nasıl olacak falan bilmiyorum.. Siz ne durumdasınız bide skype üzerinde gerçekleştirilen mülakatta neler soruluyor

Merhaba yakın zamanda benim de video mülakatım var. Nasıl olacak falan bilmiyorum. Siz ne durumdasınız bir de Skype üzerinde gerçekleştirilen mülakatta neler soruluyor.

Eğer projelerin varsa içeriklerinden gidiyorlar genellikle işte şunun için nasıl bir yöntem izledin bunun için nasıl bir yöntem izledin daha sohbetvari bir gidişat oluyor, TEKNOFEST gibi yarışmalara katılım ön plana çıkarıyor, eğer yoksa da basit temel teknik şeyler soruyorlar. Bir de gözlemlediğim kadarıyla 4. sınıfların staja girme olasılığı daha yüksek okul bittikten sonra devam edebilme durumları olduğundan dolayı. Çekirdekten mühendis alıp yetiştirmeyi hedefliyor savunma sanayi şu anda.

Konuyu hortlatıyorum ancak yakın zamanda web geliştirme alanında stajım başlıyor, beni ne bekliyor ve tavsiyeleriniz var mıdır?

Vallahi mutluluktan ağlayasım geliyor bu noktaya geldiğim için. :D Tabii her şey netlik kazanmadı ama buraya kadar gelebildiğim için kendimle gurur duyuyorum. Tabii başka kimlere geldi mesaj bilmiyorum ama yine de insan mutlu oluyor. Darısı benim gibi hayalleri & hedefleri olan, liyakat ve iş ahlakı sahibi tüm arkadaşlarımın başına inşallah. Mutluluğumu sizlerle paylaşmak istedim. :)

Teknik sınav nasıldı acaba? Detaylandırır mısın?

Eğer projelerin varsa içeriklerinden gidiyorlar genellikle işte şunun için nasıl bir yöntem izledin bunun için nasıl bir yöntem izledin daha sohbetvari bir gidişat oluyor, TEKNOFEST gibi yarışmalara katılım ön plana çıkarıyor, eğer yoksa da basit temel teknik şeyler soruyorlar. Bir de gözlemlediğim kadarıyla 4. sınıfların staja girme olasılığı daha yüksek okul bittikten sonra devam edebilme durumları olduğundan dolayı. Çekirdekten mühendis alıp yetiştirmeyi hedefliyor savunma sanayi şu anda.
Teknik sınav nasıldı acaba detaylandırır mısın? İngilizce mi oluyor?

Teknik sınav yeni değişmiş sanırım kamera ve ekran paylaşışıyor. Benim girdiğimde sorular zor değildi ingilizce değildi sadece süre kısıtlıydı.

Vallahi mutluluktan ağlayasım geliyor bu noktaya geldiğim için. :D Tabii her şey netlik kazanmadı ama buraya kadar gelebildiğim için kendimle gurur duyuyorum. Tabii başka kimlere geldi mesaj bilmiyorum ama yine de insan mutlu oluyor. Darısı benim gibi hayalleri & hedefleri olan, liyakat ve iş ahlakı sahibi tüm arkadaşlarımın başına inşallah. Mutluluğumu sizlerle paylaşmak istedim. :)
Tebrikler başarılar dilerim hocam.

Teknik sınav yeni değişmiş sanırım kamera ve ekran paylaşışıyor. Benim girdiğimde sorular zor değildi ingilizce değildi sadece süre kısıtlıydı.
Peki soruların hepsi başvurduğun departmanla mı alakalıydı acaba? Bir yerde gördüm de bir kısım Ales benzeri matematik soruları kalanı da başvurduğun pozisyonla alakalı diye yazıyordu o yüzden sormak istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı