Bayram da IBAN ile alışveriş yapılır mı?

Lonis

Hectopat
Arkadaşlar şu anda aklıma geldi, yarin bayram,(cuma) sabah saat 10 sonrası 2. elden laptop satacağım ve alacak kişi parayı IBAN'dan atacağını söyledi, bayram da para attığı an gelir mi? 10k gibi bir para gelecek. Biliyorsunuz ki dolandırıcılıklar çok var, özellikle araba alışverişlerinde parayı atıp para hesaba düşmeden iptal etme gibi dolandırıcılıklar çok gördüm, zaten para direkt lazım bana, para attığı an gelir mi? Bir problem olur mu? Direkt kullanacağım.

Şimdi Fast ile 7/24 diyor ama bayram da çalışıyor mu bu Fast? Ve artık EFT işlemlerinin hepsi Fast ile mi? Çünkü EFT'ye girdiğimde Fast diye bir ayrım göremedim Yapı Kredi de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Değişir. Parayı hesabınızda görmeden hiçbir şey vermeyin. Bu kadar net.

Bir sefer para hesabımda gözükürse geri gitme ihtimali yok değil mi?
Bir keresinde bir kredi kartında iade edilen ürünün parası, provizyonda yazmıştı ne gelmişti ne gelmemişti, o olay aklımı karıştırdı biraz

Bir keresinde bir kredi kartında iade edilen ürünün parası, provizyonda yazmıştı ne gelmişti ne gelmemişti, o olay aklımı karıştırdı biraz
Para hesabınıza düştüğü an geri gitme ihtimali yok. Kredi kartı alışverişlerinde bu durumlar farklı.

Hesabımda gördükten sonra olay bitmiştir ama sakın karşı tarafın, gelir hocam, güven bize, bak gönderdim filan laflarına, şovlarına güvenme. Zaten temiz adam sen parayı görmedikçe aleti almak istemez.

Fast ile para her zaman gelir ama çok önemli bir husus var, açıklama kısmına "XXX Marka dizüstü bilgisayar bedeli" yazsın.

Açıklama olmayan para sıkıntıdır, DenizBank mobil şubede gönderilen parayı geri çekmek için bir buton var hiç kullanmadım ve nasıl çalıştığını bilmiyorum ama geçerli bir açıklama olan parayı kimse çekemez.

Arkadaşlar şu anda aklıma geldi, yarin bayram,(cuma) sabah saat 10 sonrası 2. elden laptop satacağım ve alacak kişi parayı IBAN'dan atacağını söyledi, bayram da para attığı an gelir mi? 10k gibi bir para gelecek. Biliyorsunuz ki dolandırıcılıklar çok var, özellikle araba alışverişlerinde parayı atıp para hesaba düşmeden iptal etme gibi dolandırıcılıklar çok gördüm, zaten para direkt lazım bana, para attığı an gelir mi? Bir problem olur mu? Direkt kullanacağım.

Şimdi Fast ile 7/24 diyor ama bayram da çalışıyor mu bu Fast? Ve artık EFT işlemlerinin hepsi Fast ile mi? Çünkü EFT'ye girdiğimde Fast diye bir ayrım göremedim Yapı Kredi de.

Bugün Fast ile anında ödeme aldim Fakat Amerika'dan 20 dolar gelecekti tarafıma 2 gün oldu gelmedi daha o şekilde yurt dışı hesabından atıyorsa gelmez hemen belirtmek istedim diğer türlü anında geliyor.

Geri
Yukarı