Bayramda izin veya ikramiye zorunlu mu?

Swezy Emre

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben 16 yaşındayım ve bir cafe de çalışıyorum. Ama bayramda izin ve ikramiye yok galiba. Bu yasak değil mi? Ayrıca günlük mesai 9 saat.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hizmet sektörü öyle pis bir sektördür. Çalışma saatleri, izinler vs hep sıkıntıdır. Ama yasal olarak, bayramda çalışıyorsan extra ücret alman lazım.

Sigortanız var mı, çalıştığınıza dair bir belge vs? Merak ettim ben de o yaştayken çalışıyordum günde 13 saat ve 5 dakika bile oturmadan. Sigortam bile yoktu haftalık 500 veriyordu.

Bayram izni sırasında sizi çalıştıracaklar ise mesai ücretinizi %100 orandan vermeleri gerekiyor. Sigortalı olarak çalışıyorsanız 170'i arayıp şikayette bulunabilirsiniz.

sigortalı olarak çalışıyorum fakat daha yatırılmadı sanırım ama patron tc mi aldı başlattığını söyledi
Bayram izni sırasında sizi çalıştıracaklar ise mesai ücretinizi %100 orandan vermeleri gerekiyor. Sigortalı olarak çalışıyorsanız 170'i arayıp şikayette bulunabilirsiniz.
Sigortanız var mı, çalıştığınıza dair bir belge vs? Merak ettim ben de o yaştayken çalışıyordum günde 13 saat ve 5 dakika bile oturmadan. Sigortam bile yoktu haftalık 500 veriyordu.

Geri
Yukarı