Baz istasyonu kiraları ne kadar?

rootz

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Hatay/İskenderun
Arkadaşlar çatısında baz istasyonu olan var mı? Operatörler ne kadar kira ödüyorlar?

Sağlık açısından sorun yaratıyor mu ve çatıda baz istasyonu olunca sinyaller nasıl oluyor hız testi yapınca durum ne oluyor?

Fiyatlarını falan bilmiyorum ama iyi kira veriyorlar.
Bizim apartmanın bitişiğindeki apartmanın çatısına kurdular istasyonu, biz çok tepki gösterdik. O binada bile istemeyen oldu ama sahibi iyi para aldığı için hiç umrunda olmamıştı.(50.000 +TL diye düşünebilirsin yıllık). Ama net bir şey demek zor değişken bir şey.
Defalarca radyasyon testi yapıldı. Güvenli dediler, sonra anladık ki kapalı iken yapmışlar. En sonunda o şekil bu şekil bayağı bir yere başvuru yaptık ve kaldırttık.
Elbette yayacağı radyasyon istasyonun kapasitesi ile doğru orantılı ama kimse evinin dibinde bir baz istasyonu istemez.

Son düzenleme:
çatıda baz istasyonu olunca sinyaller nasıl oluyor hız testi yapınca durum ne oluyor?

Bu baz istasyonuna gore degisir. Tutup da 3G/2G bir istasyon kurarlarsa, 50-100 Mbps beklemek yanlis olur.

Saglik acisindan tehlikeli catiya kurdurtmak. Resmen altinda oluyorsunuz, elektromanyetik dalgalardan etkilenebilirsiniz bu sekilde biliyorum bende. Kanser olma riski de var diye biliyorum.

Odenecek kira ucretini bilmiyorum ama dunya uzerinde kimse sagliginizi duzeltemez.
Operatore gidip de "Gel kardesim suraya kur" demekle bitmiyor zaten bu is. Kurulacak ortamin uygun olmasi da gerekecektir elbette.

Hocam benim oturduğum binaya Türk Telekom yaklaşık 6 yıl önce daire başı 1000 TL teklif etmiş. Üst kat komşuları kabul etmemiş. Şimdi ben bile para alırdım. Apartman 15 daireli.

Bu baz istasyonuna gore degisir. Tutup da 3G/2G bir istasyon kurarlarsa, 50-100 Mbps beklemek yanlis olur.
Sinyaller doğal olarak çarparak gelecek bence bu olumsuz bir etken.
Hocam benim oturduğum binaya Türk Telekom yaklaşık 6 yıl önce daire başı 1000 TL teklif etmiş. Üst kat komşuları kabul etmemiş. Şimdi ben bile para alırdım. Apartman 15 daireli.
Ayda 1000 TL mi?

Ben 7.000TL kira ödüyorum. Sırf istasyon var diye. Bence paraya deyiyor. Radyasyon yaydığı için sağlık açısından sorun yaratabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı