Bazen saçma sapan reklamlar görüyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Doom06

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
.
Arkadaşlar, bilgisayarda bazen saçma sapan reklamlar görüyorum. Başka siteleri anlarımda Technopat'ta görünce şaşırdım ve korktum. Google dns kullanıyorum. İşte reklamlardan bazıları:

virüs.png

virüs2.png

Buyurun program listem.
virüs3.png

Lütfen yardımcı olun.
@Murat5038, @MF , @Recep Baltaş , @Egemen , @SypeR .

Malware taraması yaptım 100 adet çıktı. Karantinaya attı hepsini. Acaba programı kaldırırsam karantinadaki dosyalara ne olur?

Sorun yok Google reklamı olarak gözüküyorsa. Malwarebyte kaldırırsan Karantinadakilerde silinir :) Karantina zaten silinmişlerin olduğu bölgedir.

Çok saçma ama. ''Koltuktan nasıl leke çıkarılır'' diye reklamlarda görüyorum. Google dışında önceki konumda olan Adchoices olanlarda çıkıyor.
Dns adresini Norton yapsam bu tür reklamlardan kurtulur muyum?

DNS ayarı değiştirmeniz sorunu çözmez. Bu tür sorunlar, internette bıraktığınız izler ve bazı yazılımlar nedeni ile olabilir.

Java yazılımınız güncel değil. Güvenlik açığı sorunu yaratır. Java yazılımlarınızın hepsini kaldırıp çevrimdışı güncel java yazılımı yüklemenizi tavsiye ederim.

Bak bu nedir biliyor musun :)? Girdiğin siteler çerezleri bilgilsayarına bırakır. Google AD reklam scripti yani bu çerezleri okur ve ona göre size reklam sunar. Çerezleri vs. silerek bunlardan kurtulabilirsin. CCleaner kullan.

Hangi sürümü kuracağım java'nın? Sistemim 64 bit.

Bak bu nedir biliyor musun :)? Girdiğin siteler çerezleri bilgilsayarına bırakır. Google AD reklam scripti yani bu çerezleri okur ve ona göre size reklam sunar. Çerezleri vs. silerek bunlardan kurtulabilirsin. CCleaner kullan.

Program listeme baktınız mı?

Baktım orada tek zararlı olarak gözüme çarpan java çünkü java çok açığı bulunan bir eklenti silip kurmamanızı öneririm.

Combofix programını öneririm. Biraz riske sahip bir program ama oldukça etkili. Basit bir kullanımı var ama Youtube' dan en azından 1 video izleyip uygulamanı öneririm. Virüslerin çoğu temizlenmiş olacaktır. Reklamlardan kurtulmak için Adblock Plus eklentisini tarayıcına indir. Hiçbir sitede hiçbir reklam görmeyeceksin bir daha :).

Baktım orada tek zararlı olarak gözüme çarpan java çünkü java çok açığı bulunan bir eklenti silip kurmamanızı öneririm.
Java'yı kaç kere indirmeye çalıştım ama galiba yanlış oluyor. Sistemim 64 bit. Bana hangi javayı kurmam gerekiyorsa linkini atar mısınız? @Murat5038

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı