Bazı bölümler için okula verilen para değmez

onurlu sorular

Hectopat
Özelde bursluyum ve hazirliktayım. Şöyle bir baktim da adam gastoronomi okuyor, para ile İngilizce hazırlığa gelmiş falan. Gerçekten değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Özelde bursluyum ve hazirliktayım. Şöyle bir baktim da adam gastoronomi okuyor, para ile İngilizce hazırlığa gelmiş falan. Gerçekten değer mi?
Kişiye bağlı. Şef olma yoluna gidip kariyerinde iyi bir yere gelirse yüksek ücretler kazanabilir, akademi yolunu tercih edebilir. Stresi kaldıramazsa, kötü tercihler yaparsa ya da hevesi yoksa boşa hem zaman hem para gitmiş olur.

Ben özelde Okanda bilgisayar mühendislik bitiremedim. 4 yıl okul ve benzin parası boşa gitti. Cana gelmesin. 10 yıl önceki bilgim nerde şimdi nerde? Olgunluk ve bilgelik bakımından tabi.

50X'i senin dediğin Kastamonulu lokanta sahibi bu iş için okula para vermeye değmez.
Günün sonunda işinde iyiysen para kazanırsın.
Misal ben 3. sınıf bilgisayar mühendisliği okuyorum, staja girdim. Asgari ücretin neredeyse 2 katı maaş alıyom. Stajım bitince muhtemelen daha çok artacak :D

Bölümden bölüme değişir. Ayrıca özel üniversite deyince aklınıza apartman üniversiteleri gelmesin. Sabancı, Koç, Beykent, Özyeğin gibi üniversiteler de var.

Günün sonunda işinde iyiysen para kazanırsın.
Misal ben 3. sınıf bilgisayar mühendisliği okuyorum, staja girdim. Asgari ücretin neredeyse 2 katı maaş alıyom. Stajım bitince muhtemelen daha çok artacak :D

Her piyasa için böyle değil, hele Bilgisayar Müh. için hiç öyle değil. Stajda, bırak aynı maaşı düzgün maaşlı bir şekilde çalışabilmesi için, Bir EEM'cinin ya da makinecinin anası ağlıyor.

Okan okul iyi. Zengin pahalı arabası olan dolu tabi. Kızlar havalı. Kızlara takılmayacan. Bende 3-4 kıza takıldım boş işler. 12 sene önce. Ev bile aldılar bana. Kartal sahiline giderdim. Evde otururdum oyun. Okula zaman fazla ayırmadım derslere. Çalışmadım derslere girmedim. Hep kaldık derslerden. Boş işlerle uğraşmıycan çalışcan. Ve dersler zor hep katılcan.

Mühendislik, tıp, hukuk vs gibi gerçekten eğitimin gerektiği bölümler hariç üniversite okumak hayatınızın 4 yılını ve 200 bin lirayı geçkin parayı sokağa atmanız demek.

Kendinizi geliştirin.

Not: 2 üni bitirdim spor

Yeni konular

Geri
Yukarı