Bazı İnsanların Ateizmi Kaldıramaması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Pisa testi sonuçları açıklandı; "Türkler okuduğunu anlamıyor!" İşte bunun kanıtını da burada görüyoruz.
Açık açık "geri zekalı" yazmadığınız sürece, hakarete girmiyor tabii değil mi, siz de haklısınız. Hayırlı akşamlar güzel kardeşim.

Açık açık "geri zekalı" yazmadığınız sürece, hakarete girmiyor tabii değil mi, siz de haklısınız. Hayırlı akşamlar güzel kardeşim.
Okuduğunu anlama probleminizin olması ayıpsanacak bir durum değil. Ancak her haltı ve gerçekleri birine söylemenin hakaret olduğunu sanmanız gerçekten acınası.

Son düzenleyen: Moderatör:
IQ testlerinin bile gerçekleri yansıtmadığı günümüzde bilinen bir gerçek malesef. İnsanlar bazen inançlarını hiç sorgulamaz bunun gereğini hissetmez. Bu kişi aptal da olabilir zeki de. İşin biraz detayına girdiğimiz zaman kimin zeki olduğuna bile karar veremez hale geliyoruz. Tanrı yoktur diyebilmek için yok olduğunu kanıtlamamız lazım aynı şekildede var dememiz için varlığını kanıtlamamız lazım. Fakat böyle bir üst varlığın var olup veya olmadığını nasıl kanıtlayacağız ? Bu işin içinde 100lerce soru var fakat cevap yok. Pek fazla düşünmediğiniz açık, düşünseydiniz böyle aptalca bir yazı yazmadınız.

Okuduğunu anlama probleminizin olması ayıpsanacak bir durum değil. Ancak her haltı ve gerçekleri birine söylemenin hakaret olduğunu sanmanız gerçekten acınası
Üslup öğrenmenizi tavsiye ederim. Nazik bir dille de gerçekleri anlatabilirsiniz. Hatta nazik bir dille anlatırsanız, dinlenirsiniz. Dini tartışmalar yaptığım ilk ateist değilsiniz. Gayet seviyeli tartışmalar yaptığım ateistler oldu. Bu kadar saldırganlığa gerek yok, biraz sakin olmayı deneyin. Belki o zaman, karşınızdakine 'bir halt' anlatmayı başarırsınız.

Dini kaynaklarda canlı bomba olun diye bir şey mi var yoksa yanlış mı anladım?
Cihad nasıl birşey o zaman ? Tanrı için savaşıyorsun ve eline ne geçecek, belki öldürdüğün masum kişi bilim adamı olacak ? Gereksiz yere ölen her insan bir ziyandır.

IQ testlerinin bile gerçekleri yansıtmadığı günümüzde bilinen bir gerçek malesef. İnsanlar bazen inançlarını hiç sorgulamaz bunun gereğini hissetmez. Bu kişi aptal da olabilir zeki de. İşin biraz detayına girdiğimiz zaman kimin zeki olduğuna bile karar veremez hale geliyoruz. Tanrı yoktur diyebilmek için yok olduğunu kanıtlamamız lazım aynı şekildede var dememiz için varlığını kanıtlamamız lazım. Fakat böyle bir üst varlığın var olup veya olmadığını nasıl kanıtlayacağız ? Bu işin içinde 100lerce soru var fakat cevap yok. Pek fazla düşünmediğiniz açık, düşünseydiniz böyle aptalca bir yazı yazmadınız.
Efendim şimdi tanrının yokluğu kanıtlanamaz varlığı da kanıtlanamaz ancak günümüzde objektif ve vicdana göre bir sorgulama yapılırsa yollar ateizmin çok yakınından geçiyor. Fark ettiyseniz ben de burada ateizm kesin doğrudur demedim ancak büyük ihtimalle gerçek bu.

Bunu okuduğum yüzlerce bilimsel makale, İslam da dahil birçok meşhur dinde yaptığım araştırmalar üzerinde gösteriyorum. Erken yaşıma rağmen bu konularda oldukça araştırma yaptım. 14 yaşımdan beri bu tip şeyler okurum.

Ayrıca ben inananlar salak inanmayanlar zeki falan demedim, okuduğunuzu anlama konusunda bir sorununuz olabilir, bu neredeyse her türkte vardır. Bu ayıpsanacak bir sorun değil hakaret olarak algılamak da hata olur.

Aslında burada anlatılmak istenen ana konu cevaplarla ispatlanabilir. Ateist olduğunu söyleyen birine inanan birinin kurduğu ilk cümledir araştırdın mi ki?
Bazı zihinlere bir varlığın olduğunu her yerde olduğunu ama senin göremediğini vs vs kısmını her hangi bir araştırma kabul ettiremez.
İnanmayan kişinin inanmıyor oluşu onun inanişidir, araştırdın mi sorusu bu inanışa saygısızlıktır. Ama inanan biri kendi inanışına her zaman saygı bekler hatta talep eder.
Karşındakinin inanışına duydugun saygı, onun inanışının yanlış olduğunu ve araştırırsa doğru yolu bulacağı şeklindeyken kendi inanışına saygıyı talep ediyor oluşu beni her zaman çok kızdırmıştır insanların.
Ayrıca neyi araştıracaksın, bir şeyin güvenilirliğini, gerçekliğini o şeyi baz alarak ispatlamak da çok mantıklı değil, sonuçta ben aslın yoğum diyecek hali yok, varım, gerçeğim diyecek ve karşısındakini ikna etmek için elinden geleni ardına koymayacak. Bulunduğu çevre sebebi ile yıllarca yemiş olduğu empoze ile de karşısındakini ikna etmesi çok uzun süremeyecek.

Son düzenleme:
Üslup öğrenmenizi tavsiye ederim. Nazik bir dille de gerçekleri anlatabilirsiniz. Hatta nazik bir dille anlatırsanız, dinlenirsiniz. Dini tartışmalar yaptığım ilk ateist değilsiniz. Gayet seviyeli tartışmalar yaptığım ateistler oldu. Bu kadar saldırganlığa gerek yok, biraz sakin olmayı deneyin. Belki o zaman, karşınızdakine 'bir halt' anlatmayı başarırsınız.
5 yıllık araştırmamın sonuna yaklaştım ve bu bana biraz cesaret veriyor.

Ben de sizin gibilerle oldukça tartıştım. Müftülükler gezdim din adamlarıyla konuştum. Ancak hiçbiri sunduğum argümanlara adam akıllı cevap veremedi. Bir süre sonra insan dinin baştan sağma olduğunu anlıyor böylece.

Gerçekten çok emek verdim bu araştırmaya. Ülkemizin bu halde olmasına sebep olan muhafazakar(!) kesimi görünce artık gerçekten tiksiniyorum. Okuduğunu anlayabilen bir ateist bu yazdığım yazıyı kolaylıkla anlayabilecek ve destek olacaktır. Dindarlar ise altına ayet atıp cehennemle korkutmaktan öteye gidemeyeceklerdir

Sizin bakış açınıza göre başkasını rencide etmek adına açılmış bir konu olduğu belli, insan veya insanlar istediğini dine, fikre veya farklı bir duruma inanırlar, bunun için sizin gizli gizli onlara gerizekalı demenize gerek yok.

Kendini egonuzu kendiniz gibi olan arkadaşlarınızla tatmin edin zira çevremde bilgili ateist olan arkadaşlarımın sizin gibi tavır sergilediğini görmedim.

Ayrıca bu kaldırılacak veya kaldırılamıyacak durumluk bir konuda değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı