Bazı oyunlarda 60FPS altında kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Lastx1

Hectopat
Merhabalar 60Hz bir monitörüm internette çoğu yerde cevap aradım fakat bana çözüm olacak bir cevap bulamadım. Bu sorun her oyunda olmuyor öncelikle yaşadığım oyunlar AC: Odyssey, Far Cry5 gibi oyunlarda oluyor genelde 60 FPS sabitleme veya v-Sync işe yaramıyor FPS 55 düşüyor mesela oyunum kasıyor resmen, videolarda vs gayet akıcı gözüküyor 55 FPS. Benim monitörüm biraz eski 7ms gibi bir değere sahip yakın zamanda 144Hz'e geçmeye çalışacağım. Acaba sorun monitörden mi kaynaklanıyor?

Nasıl kasıyor akıcılık mı gidiyor? Yoksa kare atlamaları mı oluyor? RDR2'yi aylardır 30 FPS sabit oynuyorum ama akıcı. Smooth yani.

O monitörden monitöre değişiyor. Mesela benim monitör bayağı eski bir de dönüştürücü ile kullanıyorum 30 FPS'i 25 FPS olarak gösteriyor o derece.

Sistemde darboğaz olduğundan olabilir. Benim sisteminde %20'lik bir darboğaz var, FIFA 21 oynarken %30'lara çıkıyor ve 200 FPS'de bile takılmalar oluyor bazen.
200 FPS'lerde takılma olmasının sebebi darboğaz değil. FIFA, PES gibi oyunlarda akıcı bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız ayarlardan FPS'yi 60'a sabitlemelisiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı