Bazı oyunlarda baş ağrısı ve mide bulantısı

Arkadaşlar bazı oyunlarda (Forest, Dying Light, Mirror's Edge vb) oynamaya başladıktan 2 dk sonra başım ağrımaya başlıyor, ama CS:GO, Valorant, Serious Sam ve hatta Detroit Become Human oyununu kalkmadan 5 saat boyunca oynadım ama ne ağrı vardı ne bulantı. Çok garip. Yaşayan var mı, sizce neden ağrıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bazı oyunlarda (Forest, Dying Light, mirror's Edge vb) oynamaya başladıktan 2 dk sonra başım ağrımaya başlıyor, ama CS:GO, Valorant, Serious Sam ve hatta Detroit Become Human oyununu kalkmadan 5 saat boyunca oynadım ama ne ağrı vardı ne bulantı. Çok garip. Yaşayan var mı, sizce neden ağrıyor?

Mirror's Edge parkur oyunu olduğu için kamera hızlı hareket ediyor bu yüzden olabilir.

Oyun motoru ve oyunun kamera hassasiyeti ile alakalı olabilir. Ortaokul zamanımda Call of Duty 1 ve 2'yi oynarken çok ciddi halsizlik ve baş ağrısı çekiyordum. (adamlar oyunun hakkını vermiş)

Arkadaşlar bazı oyunlarda (Forest, Dying Light, Mirror's Edge vb) oynamaya başladıktan 2 dk sonra başım ağrımaya başlıyor, ama CS:GO, Valorant, Serious Sam ve hatta Detroit Become Human oyununu kalkmadan 5 saat boyunca oynadım ama ne ağrı vardı ne bulantı. Çok garip. Yaşayan var mı, sizce neden ağrıyor?
Çok akıcı olmaları başınızı yoruyor olabilir. Vertigo hastasısınızdır belkide kim bilir?

Vertigonuz veya migreniniz olabilir. Kamera hareketleri, ışıklar, renkler vs rahatsız ediyordur. İlla ki bir hastalık olmasına da gerek yok, bahsedildiği gibi parlaklık, görüş açısı vs oyun ayarlarından birisi de rahatsız ediyor olabilir.

Geri
Yukarı