Bazı Sesler Beni Niye Bu Kadar Rahatsız Ediyor?

ptnce

Decapat
Günlük yaşantımda:
  • Toplu taşımalarda sürekli duyduğum telefon tuş ve bildirim seslerinden,
  • Ev arkadaşımın mobil oyunda gündüz gece sürekli yüksek sesle konuşmasından (aramızda 2 kapı-duvar ve yaklaşık 5 metre kadar salon olmasına rağmen konuştuğu şeyi anlayacak kadar geliyor)
muzdaribim. Kısa süreli ya da anlık sesler rahatsız etmiyor.

Sizler de böyle sıkıntılar yaşıyor musunuz? Sorunum sizce psikolojik mi?

Saygılar.

Ben de uyuyacağım zaman seslere karşı çok hassas olurum. Ufacık bir ışık veya "çıt" sesi bile istemem. Evet, rahatsız edici bir durum ama destek alınması gerekmiyor bence. Bazıları, yanında kamyon çalışsa bile umursamaz ama bazıları da çok hassas olabiliyor. :)

Ben de uyuyacağım zaman seslere karşı çok hassas olurum. Ufacık bir ışık veya "çıt" sesi bile istemem. Evet, rahatsız edici bir durum ama destek alınması gerekmiyor bence. Bazıları, yanında kamyon çalışsa bile umursamaz ama bazıları da çok hassas olabiliyor. :)
Bende eskiden çok titizdim. Özellikle ışık konusunda. Zor şartlar insanı alıştırıyor, ama bir yere kadar.. Sanırım teknolojinin yanlış ve duyarsızca kullanımına bağlanıyor şikayetim. 🤯

Edit: Sesten rahatsız olduğum bu türden çoğu insanda ayrıca gece ışık olmadan uyuyamıyor. Garip.

Şu tıkaçları tavsiye ederim. Üniversitenin ilk yılında apartta kalırken sesten çıldıracak bir noktaya gelmişken keşfetmiştim. O gün bugündür kullanıyorum. Dünyayla bağı kopartmak için birebir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı