Bazı Sitelere Girememe Sorunu

TéQ10

Kilopat
Ekran Alıntısı.PNG

Bu sorun her site için geçerli değil. Ama çoğu site böyle. Diğer tarayıcılardan da denedim ama sonuç aynı oldu. Bu akşam başladı sorun, sabaha kadar düzelebilir belki ama (genelde düzeliyor) ben yine de bu sorun olduğunda direkt çözmek istiyorum. Maalesef bu sorun bazen benim saatlerce offline oyun oynamama sebep oluyor.

Bu arada "Technopat'a nasıl girdin?" demeyin. Gizli sekme açıp, VPN'den girdim.

İlk olarak tarayıcınızı en güncel sürüme güncelleyin.
Operaya son sürümlerde Güncelleme ve Geri yükleme seçeneği eklendi. Eğer o gözükmüyorsa Opera Hakkında sayfasını açarak güncelleme olup olmadığını denetleyebilirsin. Opera hakkında sayfasına girdiğinde eğer güncellemeyi görmezse sayfayı bir kere yenile görecektir.
Ekran Görüntüsü (5).png

Opera Anlık Görüntü_2018-07-08_003530_update.png
Tarayıcı geçmişini temizleyin.
Screenshot_1.png
Son olarak Bağlantıdaki yazılım ile İnternet ayarlarını sıfırlayın.
Complete Internet Repair ile İnternet Bağlantı Ayar Onarımı

Eğer halen sitelere girerken bir sorun varsa, Arka planda çalışan İnternet kullanan uygulamaları kontrol edin.

Dinamik ip kullanıyorsan ip havuzunda olan başka bir kullanıcı yüzünden olabiliyor galiba böyle şeyler. Statik ip kullanırsan sorun çözülür muhtemelen ama aylık ücreti var.

İlk olarak tarayıcınızı en güncel sürüme güncelleyin.
Operaya son sürümlerde Güncelleme ve Geri yükleme seçeneği eklendi. Eğer o gözükmüyorsa Opera Hakkında sayfasını açarak güncelleme olup olmadığını denetleyebilirsin. Opera hakkında sayfasına girdiğinde eğer güncellemeyi görmezse sayfayı bir kere yenile görecektir.
Tarayıcı geçmişini temizleyin.
Son olarak Bağlantıdaki yazılım ile İnternet ayarlarını sıfırlayın.
Complete Internet Repair ile İnternet Bağlantı Ayar Onarımı

Eğer halen sitelere girerken bir sorun varsa, Arka planda çalışan İnternet kullanan uygulamaları kontrol edin.

O uygulamanın Reset internet protocols, repair internet explorer 11 ve repair windows/automatic updates yerlerinde hata vermesi normal mi?
Bu arada sorunun sadece opera'da olmadığını zaten konuda belirttim.

Dinamik ip kullanıyorsan ip havuzunda olan başka bir kullanıcı yüzünden olabiliyor galiba böyle şeyler. Statik ip kullanırsan sorun çözülür muhtemelen ama aylık ücreti var.
Statik zaten . :D
Bunları yaptığın halde düzelmez ise de modem firmware güncellemesi varsa yükleyin. Yoksa da modemi resetleyin.
Belirli bir sebepten dolayı modemi resetlememem gerekiyor. :D

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı