VPN'siz Bazı Sitelere Girememe Sorunu

Jesterman

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar son birkaç gündür Opera VPN'siz bazı sitelere giremiyorum. Mesela dün Facebook'a girebiliyorken Google'da arama yapamıyordum fakat bugün sabah hiçbir sorun yok. Akşamüstü de Google kullanabilip bu sefer Facebook'a, İnstagram'a giremiyorum. Telefondanda aynı şekilde giremiyorum.

Denediğim Çözümler;
  1. Modemi resetleyip sıfırdan ayar yaptım.
  2. DNS ayarlarını değiştirdim olmadı başka DNS yazdım, otomatik DNS almayı seçtim fark yok.
  3. Ağ ayarlarını sıfırladım. LAN driverını tekrar kurdum.
  4. Complete İnternet Repair Tool ile çözmeyi denedim olmadı.
  5. CMD'den yaptığımız ipconfig flush DNS gibi ayarları denedim.
Mesela az önce Facebook'a girebiliyorken modemi açıp kapatmak zorunda kaldım şu an girmiyor.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. En son olarak TTelekom MH aramayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayardan degil de routerdan ötürü bir sorun var bariz. Hem telefon hem de pc ayni anda o sitelere giremiyor demissiniz.

Ilk olarak modemin firmware'i güncel mi ona bakin, degilse güncelleyin. Ikinci secenek de, eger firmware güncellemesi sorunu cözmezse DNS'i modem üzerinden "1.1.1.1" ya da "8.8.8.8" olarak ayarlamak olabilir. Bunlar CloudFlare ve Google'in DNS'leri. Eger bu da sorunu cözmezse ben de müsteri hizmetlerini arayip ariza kontrolü yaptirirdim.

Firmware güncelledim DNS ayarını modem üzerinden denedim çözülmedi yarın Müşteri Hizmetlerini arayıp sonucunu yazmayı düşünüyorum cevaplarınız için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı