Bazı ürünlerin çok abartılması

Moltreach

Hectopat
Arkadaşlar forumda farklı şeyler görüyorum, mesela kısıtlı bütçeli insanlar bir soru sorarken o ürünün ne işe yarayacağını bilmeden hemen sanki Ultra yüksek grafiklerde oynayacakmış gibi davranıp çok kötü diyorlar ama adamın öyle bir iddiası yok. Neden herkes zenginmiş gibi davranıyorlar?

Zenginmiş gibi davranmıyorlarda. Mesela belli bir bütçe var ve o bütçe biraz daha zorlanırsa gerçekten iyi ve uzun ömürlü bir sistem toplanabiliyor.
İnsanlarda kendileri alıyormuş gibi biri bir sistem alıyorsa almışken daha iyisi olsun diyor. Yani sistemi alan kişinin imkanı varsa bütçesini yükseltmesinin değeceğini söylüyorlar.
Sallıyorum 3000 TL'ye pek iyi bir sistem toplanamaz ama 3500 TL'ye idare edecek toplanabilir gibisinden. Sonuçta her gün bilgisayar almıyoruz.

Bunun parayla ilgisi yok. Herkesin özgür bir düşüncesi var. Yanlış da olsa doğru da olsa. Adam fikrini beyan ediyor. Araştırmadan kimse bir kişinin fikrine itibar etmezse sorun olmaz.

Arkadaşlar forumda farklı şeyler görüyorum, mesela kısıtlı bütçeli insanlar bir soru sorarken o ürünün ne işe yarayacağını bilmeden hemen sanki Ultra yüksek grafiklerde oynayacakmış gibi davranıp çok kötü diyorlar ama adamın öyle bir iddiası yok. Neden herkes zenginmiş gibi davranıyorlar?

Kimsenin zenginmiş gibi davrandığını görmedim. Ne demeye çalıştığını da tam anlamadım. İnsanlar yardımcı olmaya çalışıyor. Bir bildikleri vardır. Bir miktar daha bütçe ekleyip daha kalitesini alın hem sorun çıkarmaz diyorlar. Bunun zenginlikle alakası yok. Ben 120 GB'lık bir SSD alacaktım. Konu açıp sordum ve biraz daha bütçe ekleyip 240 GB olan modelini almamı söylediler. Ben de onları haklı buldum ve biraz daha para biriktiriyorum. Düşündüğünüz şey bence çok yanlış.

3000I zor toplayan adama 500 daha eklemek imkansız olacağından bahsediyorum. O mantıkla 3500 toplayıp ardından 500 daha toplayıp daha uzun ömürlü olur. Zorla topladığı paraya ekstra para ekleyemeceğini söylese bile bazı konularda ekle falan diyorlar bu da biraz düşüncesizliğe girer.

Yeni konular

Geri
Yukarı