"BCCode: 124" Mavi ekran hatası

OrTiKaN

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaslar. Ben oyun oynarken bilgisayar donuyor ve rest atmadan düzelmiyor. Reset attip güvenli modda baslattim karsıma bir mavi ekran hatası cıktı.

Kod:
Sorun imzası:
  Sorunlu Olay Adı:    BlueScreen
  OS Sürümü:    6.1.7601.2.1.0.256.48
  Yerel Kimlik:    1055

Sorun hakkında ek bilgiler:
  BCCode:    124
  BCP1:    0000000000000000
  BCP2:    FFFFFA80048C6038
  BCP3:    0000000000000000
  BCP4:    0000000000000000
  OS Version:    6_1_7601
  Service Pack:    1_0
  Product:    256_1

Sorunu açıklamaya yardımcı olan dosyalar:
  C:\Windows\Minidump\052814-22261-01.dmp
  C:\Users\Xbox 360\AppData\Local\Temp\WER-64646-0.sysdata.xml

Çevrimiçi gizlilik bildirimimizi okuyun:
  Windows 7 Gizlilik Bildirimi - Microsoft Windows

Bu neden yapiyor ? Öncedende acmistim bu konuyu arkadasın biri sogutucu al düzelir dedi. 90 liraya coolar master t4 aldm gene düzelmedi. Ekran kartı güc kaynagı harddisk ve ısıdan değil.

Ekran kartı güc kaynagi ve sogutucuyu yeni aldım sıfır. Harddiskide bad sector taraması yaptırdım, full yeşil çıktı hiç bir sıkıntı yok. RAM'den, işlemciden ve anakarttan süpheleniyorum. Acaba sıkıntı neydedir? Şimdiden teşekkürler. Bu arada ramleri memtes86 ile aksam 9'dan, sabah 6'ya kadar bıraktım sonra kapadım error 0 yazıyordu. Devam ettirmedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sisteminizi Win8.1.1 yapın Win7 kullanmayın artık. Bıos güncellemenizi kontrol edin, ısıları kontrol edin. Bir sonraki mavi ekran aldığınızda pc kapatmayın %100 dolmasını bekleyin. Sonra belirtilen klasörden dosyayı bizle paylaşın.

Dostum oyun icindeyken donuyor, bekliyorum birsey olmuyor. Bilgisayara reset atiyorum, bilgisayar acildiginda masaustunde bilgisayarin hata verdigine dair uyari cikti. Sicaklik gayet normal, yukte 55 dereceyi gecmiyor ayriyetten beklememe ragmen mavi ekran cikmiyor. Bilgisayar acildiktan sonra dedigim gibi masaustune geliyor uyari.

Bios'u guncellemedim ve guncellemeye korkuyorum, bu yuzden ellemedim. Bios'a bilgisayara gectigimde fotolari atarim, simdi telefondayim.

Bu arada bios'u guncellersem sorunun ortadan kalkma ihtimali var mi ?

Heralde bu çözümleri bir yerimizden uydurmuyoruz :) Çözülme ihtimali var ki yazıyorum. Güncellemeye korkacak bir şey yok. Diğer kişilerin dediğine aldırma. Doğru model verdiğin ve güncelelme yaparken dokunmadığın zaman hiçbir problem çıkmaz.

Kardeşim geldim. Şimdi BIOS'u sorunsuzca güncelledim dediğin gibi. Korkacak bir şey yokmuş. Flasha attım ve onu açması için Asus'un kendine ait dosyası varmış. O 2 dosyayı flasha attım BIOS menüsünden ayarları yaptim ve eski BIOS'un bir kopyasını aldım. Ardında attım biosu. Eski BIOS sürümü 2011 idi şimdi attığım ise 2012 oldu yani başarmışım. :D Birazdan sistemin boşta sıcaklıgını atacağım. Maalesef şu bilgisayarı kastıran programın adını unuttum. Onu bilgisayardan kaldırmısım. Kusura bakmayın.
Bu arada AIDA64 programını indirip kurdum. Galiba işlemci voltajında sıkıntı var. Sarı işaretli voltaj kısmı. Hemen onunda fotoğrafını atıyorum.

haha1.PNG

haha.PNG

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı