OpenCore BCM94352Hmb tanıtma yapılmıyor

tahaklkt

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
TUF RTX 3060, i3 12100F, Corsair Vengeance 8x2 3200 mHZ RAM, Kingston NV1 500 GB SSD, Corsair H150i Sıvı Soğutma, Asus TUF GT 301 Kasa, Asus TUF 550W PSU
Selamlar.

Arkadaşımın bilgisayarına Monterey yükledik lakin Wi-Fi'yi ne yapsak çalıştıramadık. Airportbrcmfixup isimli kexti direkt koyduğum zaman boot çok uzun sürüyor ve Wi-Fi gelmiyor.

Tek tek içindekileri deniyorum lakin Wi-Fi çalışmıyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

ASUS X555lb.
5.nesil i5 var iGPU tanıttık GT 940M devre dışı bıraktık
Sesi tanıttık.
Pil için DSDT vs. yamaladık Wi-Fi ve Bluetooth sıkıntılı. Teşekkürler.

@tristessehivernale

Sadece airportbrcmfixup kullanınca açılmıyor mu bilgisayar?

Açılıyor. Wi-Fi gelmiyor.

-Lilubetaall boot-arg'ını deneyin. Çok uzun sürme işlemine stall deniliyor direkt, Verbose'da sürekli kexti görüyorsunuzdur muhtemelen. Benzerini ıntelbluetoothınjector'de falan yaşamıştım. Kextin de en güncelini kullanın.

Verbose dediğiniz gibi hocam. Lilubetaall komudunu hangi kextler enjekte edilmişken denemeliyim?

AirportBrcmFixup ve NIC eklentisini kullan alt alta. Eğer verbose da yavaşlamalar olursa boot argümanını deneyebilirsin. Bu şekilde tanıması lazım.

Airportbrcmfixup ve nıc eklentisini kullan alt alta. Eğer verbose da yavaşlamalar olursa boot argümanını deneyebilirsin. Bu şekilde tanıması lazım.

Olmadı bu şekilde. Lilubetaall ekledim çalışıyor şu an. Çok teşekkürler ikinize de @tristessehivernale.

Şu an Bluetooth çalışmıyor. İlk sırada bluetoolfixup var 2. sırada patchram3 var 3.sırada firmwaredata var 2 ile 3'ün yerini değiştirip deneyeceğim.

Son düzenleme:
Allah Allah ne alaka klavye mouse :) Monterey kullanıyorsun bu yüzden:
  • BlueToolFixup
  • BrcmFirmwareData
  • BrcmPatchRAM(2 veya 3) ancak 3 idir.
Ben de bilmiyorum ama kexti 2.1 sürümüne mi ne çevirince düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı