BD Prochot sorunu

azirxx1212

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Throttle Stop'dan BD prochot açıkken PC 75 veya 80 ısıya geldiği gibi 0.70 GHz düşürüyor fakat normalde prochot 100 olarak gözüküyor. Mantıken 100'de BD prochot devreye girmesi gerekiyor fakat olmuyor. BD prochot kapatıp gireyim diyorum, bu sever de ısı 85-86'da bilgisayar kapanıyor ve yine mantıken 100'de kapanması gerekiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, Throttle Stop'dan BD prochot açıkken PC 75 veya 80 ısıya geldiği gibi 0.70 GHz düşürüyor fakat normalde prochot 100 olarak gözüküyor. Mantıken 100'de BD prochot devreye girmesi gerekiyor fakat olmuyor. BD prochot kapatıp gireyim diyorum, bu sever de ısı 85-86'da bilgisayar kapanıyor ve yine mantıken 100'de kapanması gerekiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Gayet basit. ThrottleStop Ana Ekranında BD PROCHOT tikini kaldırın. Sorun düzelecektir.

Her sistemin kapanma sıcaklığı farklıdır hatta bazılarında adeta yoktur.
Yani istediğiniz şey anakart ve sistem bileşenlerine biraz ters düşüyor maalesef.

Gayet basit. ThrottleStop Ana Ekranında BD PROCHOT tikini kaldırın. Sorun düzelecektir.

Her sistemin kapanma sıcaklığı farklıdır hatta bazılarında adeta yoktur.

Yani istediğiniz şey anakart ve sistem bileşenlerine biraz ters düşüyor maalesef.
bd prochot kapayınca 85 c de kapanıyor normalde 100 gözüküyor

Bd prochot kapayınca 85 C de kapanıyor normalde 100 gözüküyor.

Aynı sorun bende de var o yüzden tiki kaldırıp işlemci hızını da 21'e getirmenizi öneririm. FPS kaybı 1 2 FPS fark eder tabii işlemci tam hızında çalışmadığı için. Ve 85'de kapanma sorununun çözümü laptop kullanıyorsan BIOS pilini çıkarıp takarsan sorun düzelecektir.

Geri
Yukarı