BDH Bilişim Servisi deneyimi

LemonTree68

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Bu yazıyı cihazını garanti kapsamında teknik servise gönderip göndermemekte kararsız olanlar için yazıyorum.

Burada ve Google'da bdh bilişim'in yorumları pek iç açıcı değil. Garantiyi iptal etmeleri, ürünü hasarlı göndermeleri, tamiratını yapmamaları vs birçok şikayet okumuş ve başımdan aşağı kaynar sular dökülmüştü neredeyse ilk bu şikayetleri duyunca. Laptopuma gözüm gibi baktığım için bu yorumları okumak çok moral bozucuydu. THH'e başvursan zaten süreç aylar alabiliyor, o sırada iade kararı çıkarsa cihazın fiyatı enflasyon sebebiyle uçmuş olabiliyor veya firma cihaz stokta yok deyip değişim yapmakta diretiyor vesaire.

Google'da iş yerinin yorumlarına girerseniz olumlu yorumların hiçbirinde beğeni yokken tüm eleştirel yorumların beğeniye sahip olduğunu görebilirsiniz ki bende bunu ilk gördüğümde bu yorumları atanlar firmanın çalışanlarıdır demiştim. Belki cidden onlardır fakat benim deneyimim olumsuz yorumlardan farklı oldu.

Yaklaşık 10 gün önce HP bilgisayarım açılmamaya başladı. Hemen HP desteği anlatıp durumu anlattım. Birtakım tuş kombinasyonlarının da çalışmaması sonucu garantinin yolu gözüktü bize. Bana garantiye yollarken sadece cihazın kendisi ve adaptörün yeterli olduğu ve kutuya başka herhangi bir belge koymama gerek olmadığı söylendi. Bir de bilgisayarı yollamadan önce fotoğraflarını çekmemi tavsiye ettiler. Bilgisayarı balon köpüklerle üzerinde tepinilse bile hasar almayacak şekilde paketledim ve bana söylemiş oldukları kod ile kargo şubesine teslim ettim. Bana verdikleri fişte servisin ismine baktım, bdh bilişim yazıyordu. Eve gidip biraz araştırayım dedim ki ne göreyim memnun olan yok! Bilgisayarı teslim ettiğim andan eve geliş anına kadar hep içim içimi yedi. Bu esnada bilgisayarın teknik servise ulaşıp ulaşmadığı, onarım durumunun ne olduğu hakkında mailler gelmeye devam ediyordu. Bilgisayarım servise ulaştıktan yaklaşık 24 saat sonra onarım tamamlanmış ve cihazınız kargoya verilmiştir diye mail geldi.

Dün kargo firması servisten gelen paketi teslim etmeye geldi. Kargo herhangi bir koruma olmadan bilgisayar, adaptör ve orijinal kutusuyla beraber geri gönderilmişti (orijinal kutuyu ben koymuştum zaten.) Kutusunda hasar gözükmüyordu fakat yine de kargocuya açıp kontrol etmek istiyorum dedim, izin verdi. Bilgisayarım gönderdiğim gibiydi. Herhangi bir ezik, büzük, çizik yoktu. Biraz webde gezinip oyun oynadım ve sıcaklıklarda gayet olması gerektiği gibiydi. Bunun ardından bir temsilci beni arayıp bilgisayarda herhangi bir sorun olup olmadığını sordu (sorunum çözülmüş müydü? Teknik servis paketlemesi nasıldı? Fiziksel bir hasar mevcuttu vb.) Bilgisayarı tamir etmenin yanında fan temizliği yapıp macunları yenilemişler ben ayrıca belirtmememe rağmen.

Kısacası internetteki çoğu yorumun aksine benim deneyimim gayet olumlu geçti. Eğer bilgisayarını bu olumsuz yorumlar üzerine garantiye gönderip göndermemekte kararsız kalan varsa ben daha öncesinde bilgisayarın fotoğraflarını çekmelerini tavsiye ediyorum. Daha sonrasında gönderebilirler.

Ben mi küçük azınlığım yoksa teknik servis HP'den fırça yemişte akıllı mı olmuş bilemiyorum ama benim deneyimim bu şekildeydi. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Bende S23 cihazımda güç almaması üzerine teknik servise yolladım. Ona da bdh bakıyormuş. Bana sorunumu bir kağıda yazmamı istediler. Kutunun üzerine yapıştırdım ve değişim talep ettim. Değişim yaptılar direkt. Bende memnun kaldım tamir olmadığı için işçiliklerini bilmiyorum.

Geri
Yukarı