Bedava elektrikle coin mining

HxH0D

Hectopat
Öncelikle merhaba. Mining yapmak istiyorum. Nasıl ve hangi cihazlarla mining yapmalıyım ki kazanç elde edebileyim? Yakınımda bir akarsu yatağı var ve oradan 7/24 elektrik üretebiliyorum. Eğer mininge girersem elektrik üretimini artıracağım. Yani elektrik bedava. Mininge başlarsam ona göre küçük bir yer ayarlayacağım. Kira bedeli olmadan, masrafsız ve orayı miningin makine boyutuna göre büyüteceğim. Elektrik bedava olduğundan ve yer de küçük olduğundan makineleri soğutmam kolay olacak. Size sormak istediğim, bu koşullarda mining yapmalı mıyım? Eğer yapmalıysam hangi cihaz veya aletleri kullanmalıyım? Mining için rig kurarak yapmak mı verimli yoksa antiminer gibi makineler almak mı? (Amacım küçükten başlayıp büyümek ve ek gelir sahibi olmak.) teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elektrik bedava diyorsun fakat 6 tane RX580 ile yapacağın bir madencilik sisteminde güç 1000W çekse aylık sana 130 dolar Etherium bırakır. Senin 2000W verecek bir kaynağın varsa topla RX580 madencilik yapılan kartları. 6 tane RX580'i 6000 e alsan, sistemi güç kaynağı sana maksimum 7500 eder. 15000TL yatırım ile aylık 300 dolar. Tabi biraz teknik öğrenmen, 2000W enerjiyi sağlayacak düzenek ve bilgi birikimi lazım. Bende olsa direk girişirdim. Bu mantıkta 7 ayda nerdeyse amorti.
Antiminerı falan boşver mining sistem kurman gerekir GPU mining.

Ek olarak elektrik üretiminde direk dinamoya bağlayamazsın zaten. Aküden inventor aracılığı ile 220V elde etmen lazım. Bu mantıkta sana saatlik 2000W sağlayacak akü sistemi lazım.

Basit bir hesap ile eğer 2000W üretemiyorsan girmek mantıksız. Hadi ürettin vereceğin akü parası inanılmaz. Ucuza kaçayım dedin aküleri seri bağladın. Bugün 200ah 12V bir akü alsan sana 1 saat gidecek bu sistemde. Maliyet hesabını iyi yapmak lazım akarsuyu da kurutma elektrik üretecem diye :D Ama merak ettim yaparsan yaz maliyetini.

Ek olarak elektrik üretiminde direk dinamoya bağlayamazsın zaten. Aküden inventor aracılığı ile 220V elde etmen lazım. Bu mantıkta sana saatlik 2000W sağlayacak akü sistemi lazım.

Basit bir hesap ile eğer 2000W üretemiyorsan girmek mantıksız. Hadi ürettin vereceğin akü parası inanılmaz. Ucuza kaçayım dedin aküleri seri bağladın. Bugün 200ah 12V bir akü alsan sana 1 saat gidecek bu sistemde. Maliyet hesabını iyi yapmak lazım akarsuyu da kurutma elektrik üretecem diye :D Ama merak ettim yaparsan yaz maliyetini.
dediklerin doğru ama benim zaten 5500W elektirik üreten sistemim var yetmesse artırmayı düşünüyorum . Sadece merak ettiğim ekran kartlarıyla bu işe girersem her eth vb coinlerden sürekli kazanç sağlıya bilir miyim.Teşekkürler
Dostum bildiğim kadarıyla mining sistemlerinin maliyetinin büyük bir kısmı elektriğe gidiyor, yani sıradan madencilerden çok daha fazla kazanacağına eminim.
yani bende öyle düşünüyorum ama coinlere göre ekran kartları ile şu anda bu sartlarda mantıklımı mining sence. Teşekkürler

dediklerin doğru ama benim zaten 5500W elektirik üreten sistemim var yetmesse artırmayı düşünüyorum . Sadece merak ettiğim ekran kartlarıyla bu işe girersem her eth vb coinlerden sürekli kazanç sağlıya bilir miyim.Teşekkürler

yani bende öyle düşünüyorum ama coinlere göre ekran kartları ile şu anda bu sartlarda mantıklımı mining sence. Teşekkürler
Madencilik sistemi eskisi kadar kazandirmiyor. Ben elektrik parasi vererek 30000 TLlik sistem ile 1000 dolar kazanıyordum zamanında. Ha madencilik biter mi bitmez. Kazandırmadikca coin degistirirsin. Bu mantikta ben 1080ti sisteminden cok kazandim degistir dur. Nasil bir sistemin var bilmiyorum, 220Volt sabit vermesi önemli zaten. AMD madencilikte ucuza sistem toplarsın ama isini bilmen gerekir. Nvidia sistem altın gibidir pahalıya alırsın ama stabil çalışır cok teknik bilgi gerektirmez.

Sıfır Nvidia sistem dizilmez cok pahalı olur ya sıfır-ikinci el AMD yada ikinci el Nvidia. AMD de kazanabilmek için BIOS mod gerekir onda da garanti dışı kalır. Nvidia da biraz Afterburner bilgisi ile halledersin. Isini bilmezsen servise çok kart gonderirsin. O yüzden garantili kart önemli bence.

Bugün dizsem 1080ti toplarım şahsen. RX580 den 1.5 kat performanslı, stabil ve ikinci el piyasası yuksek.

Madencilik sistemi eskisi kadar kazandirmiyor. Ben elektrik parasi vererek 30000 TLlik sistem ile 1000 dolar kazanıyordum zamanında. Ha madencilik biter mi bitmez. Kazandırmadikca coin degistirirsin. Bu mantikta ben 1080ti sisteminden cok kazandim degistir dur. Nasil bir sistemin var bilmiyorum, 220Volt sabit vermesi önemli zaten. AMD madencilikte ucuza sistem toplarsın ama isini bilmen gerekir. Nvidia sistem altın gibidir pahalıya alırsın ama stabil çalışır cok teknik bilgi gerektirmez.

Sıfır Nvidia sistem dizilmez cok pahalı olur ya sıfır-ikinci el AMD yada ikinci el Nvidia. AMD de kazanabilmek için BIOS mod gerekir onda da garanti dışı kalır. Nvidia da biraz Afterburner bilgisi ile halledersin. Isini bilmezsen servise çok kart gonderirsin. O yüzden garantili kart önemli bence.

Bugün dizsem 1080ti toplarım şahsen. RX580 den 1.5 kat performanslı, stabil ve ikinci el piyasası yuksek.
Voltu sabitlerim o problem değil , Oc , bios Ayarları onları yaparım o da sorun değil elektronik bilgim de var kartı açıp temizlemek bakımı yapmak da kolay . Benim sadece merak ettiğim ileriye doğru sürekli mining (farklı coinler de dahil) yaparak kazanç yapa bilir miyim ve temizve klima ile soğutulan odada ekran kartlarının ömrü ne kadar olur ve kazandıkca sistemi artırarak yapmam mantıklımı sence. Ama yazdıkların da aklım teşekkürler şimdiden
He bide 2 el ekran kartlarıyla mining mantıklımı. Bide bana nerden nasıl başlamamı anlatabilirmisin lütfen eğer aklıma yatarsa ek gelir olarak , veya kücük bi internet sitesi oluşturup could mining benzeri bi site kurmak da var aklımda

Voltu sabitlerim o problem değil , Oc , bios Ayarları onları yaparım o da sorun değil elektronik bilgim de var kartı açıp temizlemek bakımı yapmak da kolay . Benim sadece merak ettiğim ileriye doğru sürekli mining (farklı coinler de dahil) yaparak kazanç yapa bilir miyim ve temizve klima ile soğutulan odada ekran kartlarının ömrü ne kadar olur ve kazandıkca sistemi artırarak yapmam mantıklımı sence. Ama yazdıkların da aklım teşekkürler şimdiden
He bide 2 el ekran kartlarıyla mining mantıklımı. Bide bana nerden nasıl başlamamı anlatabilirmisin lütfen eğer aklıma yatarsa ek gelir olarak , veya kücük bi internet sitesi oluşturup could mining benzeri bi site kurmak da var aklımda
Ilk olarak Nvidia sistem kurmamin mantigi tutmaz lse rahat satabilmekti. %100 garanti veremem ama 5000W ile uzun süre uğraşmaya değecek kadar kazanırsın.
Klima kesinlikle gereksiz o elektrige bir sistem daha cok rahat koyarsin. Ben karımı %5 azaltıp dogru ayarlar- açık cam ve vantilatör ile 70 dereceyi Nvidia da gecmiyordum. Yazın bile cok değişmedi bir odayi ki çatı odası full madene ayırmıştım.

Ikinci el muamma her zaman derim benim kartlarimi forumdaki en baba adam incelese madencilik yapıldığını anlamazdi ama millet hor kullanıyor. Bu yüzden ikinci el piyango.

Sen tam bütçeni belirle ve beni etikleyerek bir konu aç mümkün oldugunca alternatifli oneri yaparim.

5700xt kartlarda biosuyla oynayıp harcadığı elektriği kısarak 50-56 mhz ile 5 tane kartla ayda elektrik parası vermezsen para kazanabilirsin etheryum madenciliğiyle.
1599705754743.png

bak burada kabaca bir örneklem yaptım. Elektrik maliyetini 0 yaptığım halde hiç bir kart arızasıyla karşılaşmasan bile 14,246 tl para kazanmış oluyorsun. kart maliyeti bakım maliyeti vs bi ton şey daha var.

Keşke etheryum 1440 doları tekrar görse 5*1440 en pik yaptığı zaman 53 bin tl kazancın oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı