Bedelli askerlik ödemesi ardından ne zaman askere gidilir?

Dediğim gibi hocam. Daha ekim ayında gittim geldim :) Sormak istediğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz.
Teşekkürler bu arada. Bunların haricinde kaç gün yapıyoruz? Çünkü her yerde farklı şey söyleniyor, 21 diyen oluyor, 26 diyen oluyor ya da 1 ay. Sen toplamda kaç gün gitmiş oldun sorum bu kısaca.

Teşekkürler bu arada. Bunların haricinde kaç gün yapıyoruz? Çünkü her yerde farklı şey söyleniyor, 21 diyen oluyor, 26 diyen oluyor ya da 1 ay. Sen toplamda kaç gün gitmiş oldun sorum bu kısaca.
Resmiyette 1 ay. Fakat orada geçirdiğim gece sayısı 24. Sizin de bu şekilde olacaktır.

Bilgiler güzel olmuş baya. Ellerinize sağlık. Bende de şu sıkıntı var sormak isterim burada. Başvuruyu tamamladıktan sonra, askerlik hizmet tercihini de yapıp bedelli ücretini de yatırdıktan sonra askerlik durum belgesi sorgulattım Mayıs 2023'e kadar ilişiğiniz yok diyordu. Şu an ise 31.12 tecil bitişi diyor. Anlamadım açıkçası. Başka bir işlem daha yapmak gerekiyor muydu?

Bilgiler güzel olmuş baya. Ellerinize sağlık. Bende de şu sıkıntı var sormak isterim burada. Başvuruyu tamamladıktan sonra, askerlik hizmet tercihini de yapıp bedelli ücretini de yatırdıktan sonra askerlik durum belgesi sorgulattım Mayıs 2023'e kadar ilişiğiniz yok diyordu. Şu an ise 31.12 tecil bitişi diyor. Anlamadım açıkçası. Başka bir işlem daha yapmak gerekiyor muydu?
Siz sınıflandırma bekleyeceksiniz şu an. Ocak ayı bitmeden belli olur ne zaman ve nereye gideceğiniz.

@Afaki dostum bir şey sormak istiyorum haziran 2023 yılında bedelli ücretini yatırdım tercihlerimi ise sırayla 2024 mart nisan mayıs için yaptım mart ayında gitmek istiyorum 24/01/2024 tarihine kadar ilişiği yoktur diyor e devlette. mart 2024 ayında kesin gider miyim

Öyle bir şey yok hocam. Parayı yatırdığın sene gidemiyorsun. Parayı 2023 de yatırırsanız 2024 Ocak-aralık arasında gidersiniz askere.

Parayı yatırdığımız tarihe göre mi yoksa başvuru tarihine göre mi? Ben başvuruyu 2023 Aralık'ta yaptım ve tercihlerimi 2024'ün aylarına göre yaptım fakat parayı 2024 Mart'ta yatırdım ve askerlik tarihimin açıklanmasını bekliyorum.

Geri
Yukarı