Bedelli askerlik ücreti nasıl yatırılır?

Bavs

Decapat
Merhaba arkadaşlar bedelli askerlik ücreti ödemeyle ilgili internette pek kaynak bulamadım emin olmak için sormak istiyorum. Ücreti başkasının mobil bankacılık uygulamasından ödersek sorun olur mu? Devlet bankalarıyla çalışmadığım için bir yakınım üzerinden atmak istiyorum

Kendi hesabınızla yatırırsanız daha iyi olur. Hesap açmak çok zor değil. Ziraat üzerinden yatırılabiliyor. Ben ödemeyi mobil uygulamadan yapmıştım mesela. Hesap açma imkanınız yoksa tanıdığınız kişinin mobil hesabından TC ile sorgulama yapmayı deneyin. Sorgulamada çıkıyorsa ve ödeme yapılabiliyorsa sanırım bir sorun çıkmaz. Ben yine de garanti olsun diye hesap açmanızı tavsiye ederim. Bir de şubeden yatırma durumu olabilir. Ben gittiğimde sistem daha oturmamıştı ve vezneden yatıramıyordum. O da düzelmiştir şimdiye kadar bence.

Kendi hesabınızla yatırırsanız daha iyi olur. Hesap açmak çok zor değil. Ziraat üzerinden yatırılabiliyor. Ben ödemeyi mobil uygulamadan yapmıştım mesela. Hesap açma imkanınız yoksa tanıdığınız kişinin mobil hesabından T.C. ile sorgulama yapmayı deneyin. Sorgulamada çıkıyorsa ve ödeme yapılabiliyorsa sanırım bir sorun çıkmaz. Ben yine de garanti olsun diye hesap açmanızı tavsiye ederim. Bir de şubeden yatırma durumu olabilir. Ben gittiğimde sistem daha oturmamıştı ve vezneden yatıramıyordum. O da düzelmiştir şimdiye kadar bence.

Evet sorgulama yapınca çıkıyor onu denedik ödeme yapılabiliyor anladığım kadarıyla. e-Devlet benden IBAN istedi bir tane ama o IBAN para iadesi içindi eğer bedelli askerlik çıkmazsa falan diye onun haricinde kendi hesabınızdan atın diye bir ibare yok.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı