Behringer C1 aşırı cızırtı yapıyor

318177

Hectopat
Behringer u-phorıa UM2 kullanıyorum ve kaliteli bir örgülü XLR kablo kullanıyorum her neyse ilk gün hiç cızırtı yoktu bugün aşırı cızıtı geliyor mikrofondan dip ses alımı aşırı fazla sizce ne yapmalıyım driver sorunu mudur sizce?

Laptop kullanıyorsan, güç kaynağının bağlı olduğu hattın topraklamasının olduğundan emin ol etkiliyor çünkü. Ayrıca GAİN seviyesini çok yukarılara çekme, bilgin vardır diye tahmin ediyorum GAİN dip gürültüsünü de arttırır.

Öncelikle mikrofonu ne amaçla kullanıyorsunuz? Enstrüman kaydı için mi yoksa normal mikrofon olarak mı?
Ayrıca ASIO4ALL kurulumunu gerçekleştirdiniz mi?

Gain seviyesi nedir hocam?
Masaüstü kullanıyorum.

Kullandığın ses kartının üzerindeki tuşlar GAİN seviyesini ayarlamak için kullanılır. Onları mümkün olan en kısık seviyede tutman lazım. 0 Desibel kuralı diye aratırsan bu konularla alakalı teknik doküman ve videolara ulaşıp bilgilerini geliştirebilirsin.

Öncelikle mikrofonu ne amaçla kullanıyorsunuz? Enstrüman kaydı için mi yoksa normal mikrofon olarak mı?

Uygulamayı indirdim fakat sadeece bir PDF geldi nasıl kuracağımı bilmiyorum ve rap kaydı için kullanacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı